TV

Wycieczka szlakiem Orlich Gniazd

4175 wyświetleń 5 września 2014 (4 opinie)

Szlak Orlich Gniazd, zarówno pieszy jak i rowerowy rozpoczyna się Częstochowie, a kończy się w Krakowie. Obie trasy, odpowiednio oznakowane są kolorem czerwonym. Szlak pieszy jest nieco krótszy i liczy 163 km, zaś rowerowy około 190 km. Oba szlaki wiją się wśród przepięknych ostańców skalnych, jaskiń a także zamków i warowni jurajskich, stąd też ich nazwa. Naszym zdaniem jednak bardziej interesujący jest szlak pieszy, który w większości odcinków także można pokonać rowerem.

Więcej na ten temat

Opinie (4) 6 zablokowanych

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Szlak Orlich Gniazd na weekend

  (1)

  Przecież jest z Gdańska kilka bezpośrednich połączeń do Częstochowy.
  Jednym z nich jest chyba Doker do Katowic, który właśnie jedzie przez to miasto.

  • 6 16

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Szlak Orlich Gniazd na weekend

   Owszem, teraz może i jest...

   ...ale w sierpniu, kiedy trwała przebudowa torowisk, sensowny przejazd na tej trasie liczył się z kilkoma przesiadkami i połową dnia w plecy. Choć i teraz wcale nie jest lepiej. W bezpośrednim TLK, o którym mówisz znajdują się po dwa miejsca na rowery w każdym wagonie, co oznaczałoby, że musielibyśmy jechać rozdzieleni, bo w końcu pozostaw rower w polskich pociągach, to znaczy pożegnaj się z nim na dobre. Jeśli chodzi o tę kwestię daleko nam do cywilizowanej części Europy.
   ...inna sprawa to komfort i wypoczynek. Zdecydowanie wolę prowadzić auto nawet przez 6-7 godzin, a następnie wsiąść na rower, niż telepać się pociągiem. Gdyby były bezpośrednie połączenia nocne, to zawsze pomyśleć można o kuszetce, ale chyba bym spokojnie nie zasnął wiedząc, że mój rower pozostał bez opieki.

   • 11 17

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Szlak Orlich Gniazd na weekend

  (1)

  Bardzo ciekawa i interesujaca trasa, ale opisy ubogie ;) Wypadaloby wspomniec,ze zamek w Piaskowej Skale mozna ogladac tylko z zewnatrz z powodu prac renowacyjnych przewidzianych do 2016r-tak bylo w lipcu 2014r, a jaskinie ktore trzeba obejrzec to Łokietka i Nietoperzowa...

  • 6 17

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Szlak Orlich Gniazd na weekend

   Nie wiem jak było w lipcu...

   ...owszem, pewna jego część była w remoncie, ale znaczną część spokojnie można było zwiedzać. Zajrzyj do reszty zdjęć, które udostępniamy w relacji.
   ...Nie wiem jak czytałeś relację, ale chyba bez zrozumienia? Jaskinie Łokietka a także Nietoperzową widzieliśmy już nie raz, dlatego tym razem postanowiliśmy temat odpuścić.

   • 2 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane