Wisła zamarza. Lodołamacze patrolują ujście rzeki
12778 wyświetleń 10 lutego 2021 (109 opinii)W środowy poranek, na dolnym odcinku Wisły pojawił się lodołamacz Narwal. Na szczęście, jego obecność nie oznacza pojawienia się zatoru rzece, a tym samym ryzyka wystąpienia powodzi. Jednostka została wysłana w rejs, którego celem było przede wszystkim przetestowanie jej. Narwal został włączony do floty lodołamaczy zaledwie w zeszłym miesiącu.
Więcej na ten temat
Opinie wybrane
-
2021-02-12 14:41
Jako młody łepek płynąłem z kumplem lodołamaczem po Bałtyku. Jego ojciec załatwił taką atrakcję. (2)
Momentami myślałem ze ten lodołamacz się rozpadnie, tak skrzypiało i tak nim rzucało. Nie można było spokojnie spać. Pamiętam za to, że marynarskie żarcie smakowało jak nic innego na świecie :-))) Było super i zapamiętam to do końca życia
- 1 0
-
2021-02-12 14:49
A co to był za lodołamacz? (1)
- 1 0
-
2021-02-12 15:27
To był Sampo, mam jeszcze na zdjęciach. To albo Szwedzki albo Fiński lodołamacz, nie pamiętam.
W każdym razie było coś naprawiane w naszej stoczni i to akurat zimą a później były testy. Bałtyk był wówczas zamarznięty. Tyle pamiętam.
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.