TV

Spływ pełen przygód Łupawą

3190 wyświetleń 11 lipca 2015 (9 opinii)

Przeprawa Łupawą kosztuje sporo wysiłku. Szlak należy do trudnych i wymaga doświadczenia. Przeszkody, głównie pod postacią kamienistych bystrzy, przełomów i tarasujących drogę konarów drzew są łatwe do pokonania, pod warunkiem, że spływ podejmiecie na jednoosobowych kajakach górskich, ewentualnie turystycznych. W innym przypadku czeka Was duża liczba przenosek. Spływ Łupawą gwarantuje ekstremalne przeżycia i to jedyne w swoim rodzaju uczucie, gdy fale przelewają się przez pokład kajaka.

Więcej na ten temat

Opinie (9) 4 zablokowane

 • Super

  Kajaki to fajna zabawa, a takie spływy to rewelacja. Jak czasem się trzeba nagimnastykować przy pokonywaniu przeszkód, a nieraz przechodzi się je na styk.

  • 1 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Łupawa i jej różne oblicza

  Jest niesamowita..

  Zaliczyłem ją kilkanaście razy. Jest fajna, można sporo na niej przeżyć, ale nie taki wilk straszny... :) Pływajcie, testujcie, opiniujcie. A kto zaliczy Łupawę, wio na bukowinę...

  • 6 7

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Łupawa i jej różne oblicza

  Przybyłem, wsiadłem do kajaku, przepłynąłem

  Dziękuję współkajakowiczom, to był fajny dzień na wodzie - i wszystkim polecam!!! No... może nie od razu Łupawę, ale polecam :-)

  • 6 9

 • Mieszkam 40 lat nad Łupawą...

  i wiecie co? Sama rzeka jest piękna,ale to co pozostawiają po sobie kajakarze woła o pomstę do nieba !
  Proszę Państwa, jesteście chamscy, wiecznie pijani, głośni i robicie pod siebie.
  Okoliczne pola - pełne są waszych śmieci i niezakopanych gn. Co roku - po sezonie sprzątam po was bo nie mogę patrzeć na to co po sobie zostawiacie.
  Ile razy przychodzili do nas do domu wiecznie zalani - nie tylko wodą z połamanymi wiosłami, kajakami prosząc o wodę, ciepły koc
  Na początku pomagaliśmy,ale po którymś razie sprzątanie wymiocin z pokoju - przegięło naszą gościnność.
  Jesteście NIEMILE widziani a wasze niby pieniądze ( myślicie,że płacąc 20 PLN rządzicie ) - są żenujące.
  Do tego postępująca degradacja rzeki poprzez odprowadzanie ścieków z hodowli ryb, czy po prostu na wpół oczyszczone ścieki z np Czarnej Dąbrówki - czyni tę rzekę śmierdzącą - niestety. Przykro patrzeć na degradację i degenerację "wolnych ludzi".

  • 5 0

 • Mieszkam 40 lat nad Lupawą (1)

  zgadzam się z treścią i głosem prawdy Człowieka "stamtąd". Niedługo najpiękniejsze zakątki pozostaną jednym wielkim śmietnikiem. Szukamy nieskażonego piękna, wrażeń estetycznych, wizualnych, zapachów, kolorów, plusku i zapachu wody. Więc dlaczego działamy przeciw sobie? Zachowujemy się jak stado dzikich bezmózgowców. Przecież to nasze dziedzictwo, najpiękniejsze co może być w naturze. Uczestnicy wszelkich imprez zakrapianych, pseudo "spływowicze" powinni pojechać na obóz karny i przez dwa tygodnie sprzątać , usuwać zniszczenia śmieci , gdzie przebywali. To samo dotyczy grzybiarzy, wędkarzy, którzy niby z zamiłowania korzystają z wszelkich dóbr a pozostawiają po sobie śmietnik. Byłam na spływie na Litwie w Auksztockim Parku Narodowym ; co za czystość, zapach i dbałość o środowisko. Prawdziwy raj dla koneserów i miłośników niezmąconej i nieskażonej ręką polskich pseudo miłośników przyrody. Polak potrafi podciąć sobie gałąź , na której siedzi a mogłoby być tak pięknie.
  Chrońmy to, co w nas i w około najcenniejsze , nie kultywujmy złych nawyków, nie bądźmy sprawcami faktu, że staniemy się jednym wielkim śmietniskiem.

  • 3 0

  • Wychowanie w duchu socjalistycznym wydaje owoce.

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Łupawa i jej różne oblicza

  Kajakarstwo i śmieci. (1)

  Drodzy kajakarze. Proszę zabierajcie swoje śmieci ze sobą, nie wyrzucajcie ich do rzeki. Jestem wędkarzem i każdy powrót do samochodu to zebranie przeze mnie ok. 20-30 puszek po piwie na odcinku 300 m!!! Dbajcie o przyrodę dla siebie i swoich dzieci.

  • 23 3

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Łupawa i jej różne oblicza

   Moim zdaniem to niestety "wędkarze" są głównymi śmiecirzami nad wodą.

   Oprócz puszek, flaszek, niedopałków i paczek po papierosach pozostawiają bardzo często opakowania po robakach itp, a to jednoznacznie wskazuje jaka to grupa ludzi pozostawia te wszystkie śmieci!

   • 4 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Łupawa i jej różne oblicza

  Wyjątkowo piękne tereny.

  I te powietrze, które nigdzie tak nie pachnie jak w Łupawsku.

  • 5 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane