TV

Samochody hybrydowe - rewolucja motoryzacyjna

1479 wyświetleń 3 marca 2011 (2 opinie)

Jeszcze do niedawna traktowano je jak skomplikowane technicznie...

Jeszcze do niedawna traktowano je jak skomplikowane technicznie zabawki dla sfiksowanych na punkcie ekologii bogaczy czy miłośników nietypowych rozwiązań. Obecnie coraz więcej marek ma w swojej ofercie przynajmniej jedną "hybrydę". Auta tego typu coraz częściej trafiają też pod strzechy przeciętnych kierowców.

Więcej na ten temat

Opinie (3)

 • ekologiczność hybrydy w Polsce? Żart! (2)

  przecież w Polsce nie można mówić o sobie że jest się eko, używając auta napędzanego też przez silnik elektryczny. Póki nie będzie u nas pozyskiwania energii elektrycznej w elektrowniach jądrowych, to zapomnijmy o byciu eko i opłacalności korzystania z takich aut.
  Póki co mamy elektrownie węglowe, a te zdecydowanie nie są ekologiczne.

  • 5 0

  • napęd elektryczny, to nie to samo co hybrydowy (1)

   Pestek, obawiam się, że mylisz samochody hybrydowe z samochodami o napędzie elektrycznym. Jazda hybrydą jest jak najbardziej eko (pomijając mniejszą emisję spalin, to znaczące zmniejszenie zużycia paliwa). Hybrydy w przeciwieństwie do samochodów elektrycznych, nie doładowuje się zewnętrznym źródłem energii elektrycznej. Energia elektryczna w hybrydach produkowana jest przez prądnice, głównie w trakcie hamowania pojazdu.

   • 0 0

   • Re: napęd elektryczny, to nie to samo co hybrydowy

    Dzięki - póki co moim marzeniem jest po prostu luksusowe auto. Widzieliście co mają w salonie Prestige na Niepodległości w Sopocie? Poza rewelacyjnym salonem - Mercedesa CL65. Piękna sprawa!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane