TV

Eko Marsz 2019

649 wyświetleń 22 października 2019 (5 opinii)

W minioną niedzielę odbyła się specjalna odsłona rodzinnych wędrówek z cyklu Aktywuj się w Gdańsku. Tym razem zaangażowaliśmy się w edukację ekologiczną mieszkańców. Eko-marsz rozpoczął się w Dolinie Czystej Wody, a celem pieszej wędrówki było propagowanie idei ochrony środowiska i zachowań ekologicznych. W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób. Marszruta została połączona ze zbieraniem śmieci, a po ukończeniu wycieczki uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek z kuchni polowej i upominki.

Więcej na ten temat

Opinie (5)

 • Superpozytywne! :)

  • 1 0

 • Segregacja (1)

  Mieszkam na wsi poza Trójmiastem, od 6 lat segregujemy odpady do pięciu frakcji: papier/szkło, popiół, opakowania, bio, mieszane komunalne. NIKT nie uczył nas segregowania, nie mieliśmy żadnych szkoleń, każdy worek jest właściwie opisany i nie trzeba tu detektywa; po cichutku od lat to robimy. Kiedy segregacja dotyczy miast, nagle robi się z tego wielka rzecz i kompletnie otoczki tej sprawy nie rozumiem. Przecież to tylko kwestia właściwej organizacji pojemników, koszy na odpady. WIEŚ to rozumie, mimo braku podwórek i piwnic; sortuje i dba o środowisko. Czy tak trudno "miastowym" zrozumieć sprawę segregacji??? Nie wiem, czy to kwestia lenistwa ?? Nasz świat zmierza ku katastrofie, jeśli nie zmienią się ludzie i dalej będą tak egoistyczni, czeka nas zagłada.

  • 2 1

  • ja tez sortuję

   worki z plastikiem i makulaturą w przedpokoju, odpady mokre w worku pod kuchenką, zmieszane w kuble pod zlewem. Kuchnia gierkowska 2 m kwadratowe. A jak ide to wywalić widzę jak inni walą wszystko do jednego kubła. A niech tylko mi cenę podsianą za brak sortowania to już nigdy niczego nie będę sortował . W tym kraju tylko karze się wszystkich za patologię innych. A najgorsza patologia rządzących.

   • 0 0

 • Nie wiedzą jak ismieca. To słoiki według reguły wyrzoc do sąsiada i po kłopocie. Po nocy by go nikt nie widział a wśród swoich uchodzi za zaradnego.

  • 0 0

 • Segregancie! Lepiej zobacz CO masz w śmietniku

  Bo ja mam głównie rzeczy o które nie prosiłem, w które ponad wszelką przyzwoitość opakowano mi zakupione produkty. Byle pendrive na blister 10x większy niż potrzeba (zamiast opakowania z papieru). Każdy serek, jogurt, mleko - tony opakowań. Weźcie się za producentów śmieci to nie trzeba będzie ich segregować.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane