TV

ALLCON - Kamienice Malczewskiego 2 - Dzień Otwarty – 14 lipca 2018

1736 wyświetleń 11 lipca 2018 (4 opinie)

ALLCON zgodnie ze swoimi zapowiedziami latem tego roku...

ALLCON zgodnie ze swoimi zapowiedziami latem tego roku zrealizuje trzy kolejne budynki osiedla Kamienice Malczewskiego 2. Z tej okazji, 14 lipca na terenie inwestycji organizowany jest Dzień Otwarty. Zapisz się na Dzień Otwarty.

Więcej na ten temat

Opinie (4)

 • Jozin z bazin

  Do d*py te jamienice

  • 9 1

 • Trzymajta mnie!!!

  • 0 0

 • yhy

  Kamienica – miejski budynek mieszkalny, murowany z cegły lub kamienia, przynajmniej jednopiętrowy. Kamienicą określa się zazwyczaj budynek stojący w zwartym szeregu innych domów, jeśli tak nie jest, to kamienica odróżnia się brakiem dużych okien na jednej z jej ścian (jest to związane z tym, że podczas budowy przewidywano w tym miejscu inny budynek lub taki budynek istniał, ale został wyburzony).

  Kamienice były podstawą miejskiego budownictwa mieszkaniowego od średniowiecza po drugą połowę XX wieku. Obecnie w Polsce kamienice buduje się zazwyczaj jako plomby do istniejących już pierzei, kwartałów lub w czasie odbudowy zniszczonych starych miast (ma to miejsce na przykład w Elblągu, Kołobrzegu, Stargardzie, Szczecinie, Głogowie, Olecku).

  Murowany dom miejski lapideae pojawił się w Polsce wraz z osadnikami niemieckimi. Wcześniej były tu tylko zamki, klasztory, drewniane dwory, karczmy i chałupy. Według autora „Krótkiej nauki budowniczej” z roku 1659 nigdzie, tylko przy mieście i to wielkim, cegły nie dostaniesz, jako rzeczy drogiej i kosztownej... Jeszcze do XVIII wieku można było zauważyć obok wielkich i małych kamienic w Krakowie i Poznaniu „lepianki z chrustu plecione, kurne”. Określenie występuje od XV wieku, jest ono specyficzne dla Polski.

  Mieszkania w kamienicach są przeważnie droższe i większe niż w przypadku tych w wielkiej płycie.

  • 2 0

 • lepiej na pekinie nie?

  ewentualnie na meksyku....

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane