TV

Zablokowany przejazd na ul. Szymanowskiego w Gdańsku

941 wyświetleń 24 listopada 2016 (3 opinie) autor: Błażej

Witam. Mam do Was pytanie odnosnie uciazliwego parkowania na pasie...

Witam. Mam do Was pytanie odnosnie uciazliwego parkowania na pasie ruchu. Filmik pozakuje wjazd na ul. Szymaowskiego z ul. Grunwaldzkiej. Do tej pory "drożne" były dwa pasy - po jednym w każdy kierunkum (po prawej jest parking) - i ruch odbywal sie bardzo sprawnie. Teraz jednak niektorzy postanowili zostawiac auta przy krawedzi (wjechac na chodnik nie moga bo sa slupki) co paraliżuje ewidentnie ruch w obie strony. Straż Miejska przyznaje sie otrzymuje wiele zgłoszeń w tej sprawie ale problemu nie widzi. Pytanie do redakcji - czy faktycznie mozna tak zostawiac auto zastawiając caly pas ruchu? Faktycznie tam znaków zakazu nie ma ale chyba jest przepis mowiacy o tym zeby nie blokowac ruchu. Jesli np. auto uczestniczy w kolizji trzeba je usunac zdrogi zeby nie blokowac ruchu a tu zostawiane sa celowo.

Więcej na ten temat

Opinie (3)

 • W Polsce obowiązują nas pewne przepisy. Nie ma znaku zakazu, nie ma wiaduktu, przejścia dla pieszych.. ,więc odpowiedz brzmi: tak - można tak parkować.

  • 0 0

 • Tej redakcji pytasz o zdanie?

  brawo!

  • 0 0

 • Nie popieram takiego parkowania, ale... jakby kierowcy byli troche bardziej rozgarnięci (tzn mieli większe umiejętności) to poza busem FED-exu w pozostałych sytuacjach spokojnie dwa auta by się wyminęły. Tym bardziej że auta na parkingu po prawej dośc głęboko stały w swoich miejscach.
  Niestety często spotyka się takie "sieroty" drogowe co musza mieć po 2m z każdej strony by przejechać i przez to potęgują korki.
  Jak ktoś chce poćwiczyć to polecam Zakopiańską w Gdańsku, tam można "wyczuc" swoje auto :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane