TV

Widzimy je na co dzień, a jednak nie zauważamy

729 wyświetleń 19 października 2022 (2 opinie)

Sztuka w miastach obecna jest od początku cywilizacji człowieka i otacza każdego z nas. Tym razem spojrzymy na Sopot, który jest już nie tylko sławnym kurortem czy miastem rybaków, ale również miejscem niesłychanie silnie połączonym z tradycjami artystycznymi. W naszym odcinku będziesz mógł poznać niezwykłe sopockie rzeźby, które mijamy na co dzień i być może nie zwracamy na nie uwagi. A może po filmie i Ty usłyszysz ich głos, który opowie Ci niezwykłą historię?

Opinie (2)

  • "rzeżba"

    wszystko byłoby fajnie, ale nijak obiekt Echo ma się do rzeźb miejskich z Nowego Yorku i innych miast pokazanych w reportażu. Ten sławetny obiekt na rondzie koło Hestii ma swoją odmienną opinię wśród mieszkańców. Pomijając odbiór jest bardzo słabą technologią wykonany, obłazi z farby i robi się coraz bardziej obskurny by nie powiedzieć tandetny. Technologie użyte w przykładach takich obiektów ze świata są zdecydowanie lepsze, odporne na czynniki środowiska i starzenie. Zaś szafa koło dawnej Zatoki Sztuki wielokrotnie dewastowana i starzejąca się w klimacie zasolenia blisko morza nie ma szans by wyglądała dobrze. Sam obiekt też mało interesujący. Autorzy tych "rzeźb" w środowisku sztuki są znani, ale to co zrobili nie jest ich najlepszą pracą i nie ma co mówić, że to są wybitne dzieła. Sopot zasługuje na bardziej udane pod każdym względem rzeźby, ale nie w takim guście i wykonaniu.

    • 4 1

  • Sopocianka

    Zdecydowanie sopot jest odpowiednim miejscem na propagowanie sztuki różnej. W tak dużej ilości zieleni i przestrzeni można nagromadzić sporo cennych dzieł!. Moja ulubiona rzeźba jest z kamienia na przeciwko kortów tenisowych W parku!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane