TV

URBEX TO NIE WANDALIZM - Współnie obronimy dobrego imienia eksploratorów

362 wyświetlenia 12 lipca 2016 (2 opinie) autor: ZwłokiExploration - Urbex to nie wandalizm

Urban Exploration - zwiedzanie opuszczonych i zapomnianych miejsc. Ma ono swoje zasady m.in. nie zabieranie niczego ze sobą, nie niszczenie niczego, nie włamywanie się. Większość eksploratorów przestrzega tych zasad, jednak nie wszyscy. Ostatnimi czasy w internecie pojawiają się różne materiały, w tytułach których pojawia się słowo "Urbex", "Urban Exploration", a osoby te uważają się za "eksploratorów". Prawda jest jednak inna. Pokazują oni na swoich materiałach wandalizm i totalny brak szacunki do historii. W tym celu powstała strona na Facebooku "URBEX TO NIE WANDALIZM", która ma na celu bronienie dobrego imienia eksploratorów. Zajmuje się ona tępieniem wandali i organizowaniem różnych akcji. Najnowszą będzie chociażby "Sprzatanie Maxima w Gdyni". Czekamy tylko na zgodę Urzędu Miasta Gdyni. W filmie przedstawieni są różni wandale. Jeden bardzo popularny YouTuber, ale również wandale z Maxima w Gdyni, zagraniczni "eksploratorzy". ★ źródła: - https://www.youtube.com/watch?v=l5b39... - https://www.youtube.com/watch?v=hjd0h... (film zmasakrowany przez osoby, które popierają "urbex to nie wnadalizm") :) - https://www.youtube.com/watch?v=_CzHd... - https://www.youtube.com/w

Opinie (2) 1 zablokowana

 • A ja (1)

  jak złapię takiego leszcza na swoim terenie to śmieć ląduje w szambie i czeka na przyjazd policji.
  PS
  Oczywiście sam tam wpadnie uciekając ;)

  • 2 0

  • Eksploratorzy

   Niszczą tylko wandale. Zwyczajni eksploratorzy mają swoje zasady. Po to właśnie powstałą strona, która ma za zadanie bronić prawdziwych eksploratorów i właśnie zmieniać przekonanie właścicieli (takich jak pan/pani). Podstawowe zasady urbexu:
   nie włamuj się do zabezpieczonych obiektów, uszanuj czyjąć własność
   niczego nie niszcz, pod żadnym pozorem
   nie kradnij, tym właśnie jest tak zwane zabieranie fantów
   nie śmieć, to co z tobą przyjechało musi z tobą wyjechać
   nie taguj, nie sprejuj, nie oblepiaj, to nie jest miejsce na promocję
   reaguj na wszelkie akty wandalizmu, także twoich znajomych
   prawdziwi eksploratorzy trzymają się tych zasad tylko zwiedzając opuszczone miejsca. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź. :)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane