TV

Sinice w wodzie w Gdyni

12836 wyświetleń 12 sierpnia 2015 (1 opinia) autor: Lokalny Patriota

Niezłą zupę szczawiową mogą oglądać turyści i mieszkańcy w gdyńskich akwenach.

Więcej na ten temat

Opinie (1)

 • Opis z netu od Maria

  Autor: Monika Majewska
  Sinice w morzu są bardzo groźne dla zdrowia człowieka. Słona woda, upalne lato oraz napływ wody rzecznej z zanieczyszczeniami stwarzają najdogodniejsze warunki do rozwoju tych organizmów w Bałtyku i innych morzach. A namnażające się sinice wytwarzają toksyny, które są groźne nie tylko dla ryb, lecz także człowieka. Sprawdź, jak bardzo sinice są groźne dla zdrowia i jak się przed nimi chronić podczas morskich kąpieli.

  Sinice, zwane cyjanobakteriami, to organizmy samożywne, które można spotkać w każdym środowisku, ponieważ są one odporne na długotrwałe susze czy bardzo wysokie temperatury, a nawet kwasowość podłoża. Jednak to słona woda, upalne lato oraz napływ wody rzecznej z zanieczyszczeniami stwarzają najdogodniejsze warunki do rozwoju tych organizmów w morzu.  Jak rozpoznać sinice w morzu? Nieprzyjemny zapach wody oraz formujące na powierzchni wody gęste kożuchy sinicowe są cechą charakterystyczną sinic.

  Toksyny sinicowe
  Toksyny sinicowe zazwyczaj występują w silnie zanieczyszczonych wodach mórz czy jezior i zbiornikach zaporowych o wysokim stopniu eutrofizacji, czyli przeżyźnienia. Podczas kąpieli w tego typu zbiornikach wodnych wzrasta ryzyko zatrucia sinicami, którego objawami może być łagodne zatrucie pokarmowe lub poważniejsze w skutkach porażenie mięśni, które prowadzi do niewydolności oddechowej.

  http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/urazy-wypadki/sinice-w-morzu-sa-grozne-dla-zdrowia-wplyw-toksyn-sinicowych_41730.html

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane