TV

Ruszyła wycinka starych kasztanowców na Przeróbce

1897 wyświetleń 8 lutego 2014 (8 opinii)

Ruszyła kontrowersyjna wycinka starych kasztanowców na Przeróbce. Związana jest z przebudową linii tramwajowej na Przeróbkę i Stogi.

Opinie (8)

 • Drzewa

  Zapraszam p. Adamowicza aby zamieszkał na Przeróbce przez 5 lat wtedy zobaczy jaki jest to miód i co spowodował. Przecież My mieszkańcy mamy tu jak w sanatorium... Fosfory, Siarkopol, Rafineria....

  • 18 2

 • serce się kraje jak na to patrzę

  Jeśli po remoncie nie zostaną zasadzone drzewa, my, mieszkańcy zapomnianej Przeróbki, weźmiemy sprawy w swoje ręce!

  • 10 2

 • w końcu

  w koncu tu jakas normalna droga bedzie, bo jak raz w roku na westerplatte jade to mi amortyzatory trzepio

  • 1 10

 • okropny widok

  Dzisiaj wysiadłam z tramwaju i jak widziałam te ogołocone pnie, to mi się chciało płakać. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby tak oszpecić Przeróbkę! Nie mogą sobie wyobrazić jak to miejsce będzie wyglądać wiosną, kiedy kwitły kasztany...

  Oczywiście my to w Polsce żyjemy jak w średniowieczu - najlepiej wszystko wyciąć w pień! Po prostu nie mam słów na bezmyślność urzędników i głupotę projektantów. Założę się, że w miastach zachodniej Europy tak by zaplanowano remont drogi i torowiska tramwajów, żeby ocalić te piękne, stare drzewa, które mogły by rosnąć jeszcze i 100 lat. Mogę się założyć, że w zamian nie posadzą na Przeróbce nawet jednego krzaka - bo przecież drzewa i krzewy mające być zasadzone w rekompensacie za wycięte tu kasztanowce mogą być posadzone "na terenie całego miasta Gdańsk". Żenada jednym słowem, a my na Przeróbce cieszmy się lepiej widokiem betonu i bloków:(

  • 17 1

 • znowu kłamstwa

  według wcześniejszych informacji,które ukazały się w ubiegłym tygodniu , wycinka drzew jest konieczna ze względu na nową nawierzchnię , którą uszkodzą korzenie rosnących wzdłuż ulicy kasztanowców. I to jest wielka bzdura i kłamstwo oraz mydlenie oczu. Otóż te duże kasztanowce nie zniszczyły dotąd ani jednego fragmentu jezdni od krawężnika do torów (a więc te fragmenty gdzie korzenie są najgrubsze i powinny już dawno podważać asfalt czy chodnik nic się nie dzieje, a mają dużo więcej niż 40 lat). Prawda jest taka,że jezdnia jest kiepskiej jakości, i zniszczenia są ,ale w obrębie szyn tramwajowych, na moście ( a tam drzewa nie rosną). Wycięte drzewa na Przeróbce nie były też spróchniałe widać to po pniach. Dziękuję Radzie Osiedla ,że nie kiwnęła nawet palcem w bucie ,żeby ta bzdurna decyzja została odwołana. Ktoś zarobił, ktoś się cieszy , ale nie my na Przeróbce.

  • 15 1

 • CZAS NA ZMIANY

  Czas na zmianę betonowych urzędników na mądrych, wykształconych zarzadców. Czas na zastąpienie Drwali firmami dendrologicznymi. Czas na myślenie naprawdę proekologiczne. Spróbujcie ruszyć głową. I zacząć biznesy robić na PIELĘGNACJI drzew a nie na ich ogławainiu i usuwaniu. A do przyrody i mieszkańców trochę szacunku PAŃSTWO URZĘDNICY.

  • 9 2

 • ZNISZCZYLI TO CO NAJPIEKNIEJSZE NA PRZERÓBCE

  Bezmyślność, głupota czy pazerność? Kto na tym zarobił ?
  Bo racjonalnego uzasadnienia dla tego BARBARZYŃSTWA nie ma !!!
  Zniszczono to co najpiękniejsze na okropnej, zaniedbanej, nikogo w tym mieście "na pokaz" nie obchodzącej Przeróbce !!!!
  100 lat temu właściciel warsztatów kolejowych na Przeróbce potrafił zadbać o swoich pracowników, stworzył tu dla nich, obok dużego zakładu przemysłowego piękny zielony zakątek; nasadził im pod domami te cudowne kasztanowce. Teraz, po 100 latach zdrowe, dorodne,wiosną pięknie kwitnące - to był jeden z piękniejszych zakątków Gdańska - tego peryferyjnego,niechcianego Gdańska.
  WSTYD PANOWIE WłODARZE TEGO BARBARZYŃSKIEGO MIASTA. Podpisując bezmyślną decyzję o tej wycince, mogliście sobie chociaż zadać trochę więcej trudu , by wymyśleć bardziej wiarygodny powód. Bzdury o konieczności wycinki ze względu na modernizację trakcji i nawierzchni to żenująca kpina z inteligencji przeciętnego Gdańszczanina. Na Przeróbce przeprowadzana była już niejedna modernizacja bez konieczności tak drastycznej degradacji środowiska, korzenie nie niszczyły tu nawierzchni ( totalna bzdura - system korzeniowy kasztanów to nie płaski system sosny), wszyscy wiemy,że zawsze był tu kładziony kiepski asfalt na kiepskim podłożu - bo dla Was to tylko Przeróka, tu nie wozi się delagacji międzynarodowych, przed którymi tak bardzo lubicie się chwalić osiągnięciami.
  Przy obecnych technologiach wszystkie prace modernizacyjne można było przeprowadzić bezszkodowo !!!
  Wstyd mi,że muszę mieszkać w takim mieście - mieście zarządzanym przez takich ludzi.

  • 10 2

 • PRZERÓBKA

  Ciekawa jestem, co władze planują zrobić na Przeróbce? Przecież, poza oczywistą naprawą drogi, można by naprawdę niewielkim kosztem poprawić wygląd tej części miasta nie do poznania!, ma w końcu bardzo duży potencjał!

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane