TV

Okiem żurawia: osiedla na Szadółkach

9773 wyświetlenia 8 maja 2013 (27 opinii)

Nowe osiedla i obsiane zbożem pola na gdańskich Szadółkach. Zobacz panoramę z żurawia wieżowego, który stoi na placu budowy Osiedla Leszczynowego.

Więcej na ten temat

Opinie (27)

 • Szadólki

  szkoda, że nie można poczuć smrodu z pobliskiego wysypiska :)

  • 25 20

 • Jakże się cieszę

  że wyprowadziłem się z tego wygwizdowa na Zaspę.Odcinam się od tej krainy smrodu,fatalnego dojazdu i elementu napływowego.Sayonara!!!

  • 24 30

 • capi

  smrutna 5 km zapiepsza na oslielu nowy choryzont to zrzygac sie idzie a ten filmik jest krecony ok 1km od wysypicha, brak pozadnej drogi , mewy z wysypiska roznasza zarazki po całej okolicy a jak sie zesr* na ciebie to odrazu kaplica

  • 12 21

 • mieszkaniec

  A mieszkajcie sobie w blokach z wielkiej płyty na betonowym komunistycznym blokowisku, smrodu nie ma już od dawna a poza tym był rzadko, a awarie już usunięto, a tak poza tym to cisza, spokój i do centrum 10 min Armii Krajowej. Mieszka się tu super. Pozdrowienia dla wszystkich frustratów z betonowej pustyni na Zaspie.

  • 45 22

 • Zatem nie jest tam wcale tak źle

  Skoro powstają tam nowe bloki, to znaczy, że ten cały smród z wysypiska to wymysł garstki "niezadowolonych". Tacy znajdą się wszędzie, a są to ludzie, którym nic się nie podoba. Początkowo też myślałem, że ten zapach jest uciążliwy. Tyle, że postanowiłem sprawdzić ceny mieszkań na Szadółkach z rynku wtórnego. Spodziewałem się w sumie okazji, czyli mieszkań na drugiej czy trzeciej kondygnacji, o pow. 40-60 m2 w cenie powiedzmy 2,8 - 3,3 tys. / m2. Jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem, że tych mieszkań wystawionych na sprzedaż nie ma wcale tak dużo, a te które są wystawione są bardzo drogie. Za m2 trzeba było zapłacić około 5,5 - 6 tys. zł Gdyby tam było źle, to ludzie sprzedawaliby mieszkania o połowę taniej, a ofert byłoby znacznie więcej.

  • 34 12

 • Fajnie by było, gdyby w miejscach, gdzie powstają osiedla, zostawało choć 20% drzew... nie mogę już patrzyć na to, że każdy skrawek ziemi jest zabudowywany osiedlami. Ale niestety już nikt się nie przejmuje tym, czy w okolicy będą jakiekolwiek drzewa. I nie chodzi o sadzonki, które w ilości 15 sztuk zostaną posadzone na nowym osiedlu, tylko o kilkunastu/kilkudziesięcio letnie drzewa, które progresywnie znikają z naszych okolic. Flora jest pustoszona przez buldożery i żurawie i nikt się nie przejmuje tym, że niedługo trzeba będzie oddychać sprężonym powietrzem z butli. Znikają dzikie sady jabłkowe, sady śliwkowe, czy wszechobecne (kiedyś) drzewa czereśniowe, a zamiast nich mamy dziesiątki nowych budynków. Może ceny mieszkań spadają o kilka złotych, ale niestety panorama niszczeje. I chyba nikt nie może już tego zatrzymać...

  • 22 3

 • Szadółki są niesamowicie zabudowywane, nie ma chyba drugiego takiego miejsca w Trójmieście...

  ... w którym tylu developerów budowałoby duże osiedla:
  Polnord (2 Potoki)
  Robyg (Lawendowe Wzgórza)
  Inpro (osiedle Jabłoniowa)
  Solidin (5 mostów)
  Kokoszki (Osiedle Jabloniowa)
  Audiopolis (Ekolan)
  a niedaleko:dziesiątki innych nowych osiedli.
  Szacuję że w ciągu 10 lat same Szadółki będą zamieszkane przez 50 000 mieszkańćów.a wraz z Ujeściskiem (główny poza Szadółkami "beneficjent" sąsiedztwa ZUT) będzie to 100 tys osób.

  • 11 3

 • Budynki po remoncie,do morza na spacerek 10 minut,

  Za oknem mam drzewa a nie parapet i okno nastepnego budynku(rano sobie mogę w gaciach kawę wypić na balkonie)infrastruktura super,komunikacja SKM,ZKM -kilkanaście połączeń.
  I przypominam że na Zaspie wybudowano i buduje się sporo nowych osiedli.

  Smród z wysypiska śmiecic padł ci na cymbał.Jedyne co masz lepiej to że smieci możesz oknem wywalić prosto na wysypisko.

  • 11 13

 • Wiem,co piszę na temat

  smrodu,dojazdu itp bo musiałem tam mieszkać kilka lat i nie czaruj że teraz jest tak cudnie.Ale powtarzaj sobie to co napisałeś jak mantrę ,a z pewnością kiedyś w to uwierzysz.Pamiętaj tylko żeby co weekend wyskoczyć do rodziców po aprowizację gdzieś na Warmię lub Mazury.A na plażę i tak przyjedziesz na Zaspę lub Przymorze.

  • 4 5

 • Co kto lubi ...

  jak dla mnie oczywiście zaspa jest okropna, betonowe ściany, blokowiska z czasów komuny, rodem Alternatywy 4, jak się komuś to podoba, to gratuluję ... każdy ma swój gust, jeden kocha FIATA 125, a drugi jeździ autem powiedzmy nieco nowszym technologicznie, co kto lubi ... A co z tego, że na Zaspie postawili parę nowych bloków, gdzieś udało coś się wkleić w jakieś plomby, ogólnie dla mnie okolica brzydka, wszędzie wielka płyta, wielkie blokowiska, blok jeden na drugim, a w pobliżu na Przymorzu cuda architektury PRL-u czyli falowce, jednym słowem krajobraz piękny i świeży Komunikacja ... może i zaleta jak ktoś nie ma samochodu, ale to chyba już trochę inna epoka i każdy kto chcę to może poruszać się autem, oczywiście dla miłośników autobusów i tramwajów Zaspa jest idealna, a poza tym ciekaw jestem skąd ta pyszałkowata pewność, że wszyscy co mieszkają w dzielnicach południowych, to pochodzą z Warmii, Mazur itp., co zresztą nie jest żadną wadą, o czym każdy w miarę rozgarnięty i dobrze wychowany "Gdańszczanin" powinien widzieć, a tak na koniec sam urodziłem się w Gdańsku, mieszkam blisko Jabłoniowej, i mam mnóstwo znajomych też z Gdańska tu mieszkających i wszystkim się podoba, dobre miejsce do życia - do centrum Gdańska bardzo blisko, wypady za miasto od ręki, 5 minut do obwodnicy i droga wolna na Kaszuby i Półwysep, więc warto trochę wykazać tolerancji i zdrowego rozsądku, a nie pisać o urojonym smrodzie, którego nie ma ... Ale jak ktoś czuje się lepszy, że mieszka blisko falowców i 11-piętrowych budowli z wielkiej płyty, to już jego problem, Południe pozdrawia .

  • 24 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane