TV

Obchody Święta Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej

519 wyświetleń 10 listopada 2018 (3 opinie)

10 i 11 listopada 2018 r. podczas Weekendu Niepodległości w Muzeum...

10 i 11 listopada 2018 r. podczas Weekendu Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętować będziemy wyjątkowy jubileusz. Wielki sukces naszych przodków, jakim było odzyskanie Niepodległości i budowa wolnego Państwa, jest dla nas powodem do dumy. W tym wyjątkowym czasie Muzeum zaprasza do wspólnego świętowania i uczestnictwa w wielu ciekawych wydarzeniach. W ramach cyklu filmowego "W starym kinie" zaprezentujemy polskie filmy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Dla zwiedzających otworzymy dwie wystawy czasowe: pierwszą będzie prezentacja rzeźbiarskich wizerunków Ojców Niepodległości, drugą opowieść o obozie szkoleniowym "Kościuszko" w Niagara-on-the-Lake, w którym szkolono ochotników Armii Polskiej we Francji. Nie zabraknie również zajęć edukacyjnych dla dzieci, pokazu broni oraz sprzętu wojskowego przygotowanego przez grupy rekonstrukcyjne, a także koncertów w wykonaniu chóru Soli Deo oraz jazzowej aranżacji żołnierskich melodii w wykonaniu Ewy Rzeszotarskiej. Wzniosłym momentem będzie wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu" - 11 listopada o godz. 12:00 w asyście chóru Soli Deo.

Więcej na ten temat

Opinie (3)

 • Teraz to już za czasów Pisu będzie muzem patriotyczne więc nieciekawe ,a szkoda ,a poza tym (2)

  dużo zwiedzało go turystów zagranicznych poza niemcami ,oni szukali części historii przodków ,a teraz nie ma miejsca na ich historię tylko chory Pisowski obraz Polski patriotycznej ,nuda.

  • 0 1

  • Ale dlaczego?

   Dlaczego obraz patriotyczny jest chory?

   • 1 0

  • Święto odzyskania niepodległości to wystawa tematyczna. Jak chcesz niemieckich akcentów to do Niemiec jedź. Tam są legalne marsze w rocznicę urodzin Rudolfa hesa oficjalnie z asysta sluzb....itd. a tak w ogole to jest z ciebie niezly
   POrabaniec.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane