TV

Kościół zakonu nowego papieża

8728 wyświetleń 17 marca 2013 (97 opinii)

Książęca para podarowała mu chrzcielnicę, gauleiter Gdańska Albert Forster wziął w nim ślub, a po ostatniej wojnie przejęli go jezuici. Zobacz neobarokowy kościół w Dolnym Wrzeszczu.

Więcej na ten temat

Opinie (97) 3 zablokowane

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Kawał dobrej architektury :) (1)

  Kościółek prezentuje się całkiem zacnie.

  • 58 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   gauleiter Gdańska Albert Forster jest czym się chwalić !!!!!

   ilu wymordował ludzi ten pan nie podano

   • 1 8

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Trwa Rok Wiary (30)

  W każdym kościele katolickim, w tabernakulum, można spotkać żywego Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Wiara jest łaską. Trzeba nam tej wiary żywej, w żywego Zbawiciela, bo On zmartwychwstał i żyje, i jest z nami aż do skończenia świata. I jak dawniej, tak i dzisiaj jest prześladowany.

  Faszyzmu i komunizmu walka z krzyżem dała owoc w postaci rosnącego lasu krzyży. Od dwóch tysięcy lat faryzeusze, judasze, masoni, komuniści i "mędrcy" inni dążą do zniszczenia założonego przez Chrystusa Pana - za pośrednictwem Ducha Świętego - naszego świętego Kościoła. Po każdym takim ataku nadprzyrodzony Kościół dźwigał się i stawał się jeszcze piękniejszy i jeszcze silniejszy. Trud głupców jest z góry skazany na niepowodzenie, bo Kościół ma obietnicę życia wiecznego, bo Trójca Święta nigdy swojego Kościoła nie opuści. Z kolei wszelkie ataki, dążenia by Kościół zszedł z Chrystusowej drogi i stał się bardziej liberalny, bardziej "ludzki", i tego typu inne doświadczenia, jakie Kościół musi znosić, pozwalają mu oczyścić wiarę. Tak się też dzieje i dzisiaj, a Kościół katolicki jak trwał, tak trwać będzie niezłomnie. Prześladowany - tak jak ostatnio u sowietów - on się ukrywa, lecz duch jego pozostaje niewzruszony.

  Straszne i naiwne zarazem jest to otwarcie przez nierozumnych swojego serca na miłość własną, której fundamentem jest nienawiść do Boga. Nawet gdyby szatanom i ich dzieciom (czyli ślepym i głuchym pożytecznym idiotom, którzy dobrowolnie obrali drogę straceńców) - masonom, lewakom, feministkom i nierozumnym ludziom innym - udało się stworzyć jakiś nowy "kraj rad" bez Boga, niczego nie osiągnęliby, gdyż w wyniku ich starań Bóg nie zostałby nic pomniejszony. Bóg jest wszędzie, jest Panem wszystkiego i tylko dzięki Niemu żyjemy i żyć będziemy na wieki. A nawet jeśli udawałoby im się pozyskać dla swoich idei i przewrotnych doktryn pewną liczbę ludzi, jakąś grupę księży, to jednak nigdy nie zjednaliby sobie wszystkich ludzi, a tylko umacniali świętych. Tak było w dotychczasowych bataliach Kościoła z wrogami Kościoła, i tak będzie i w tej potyczce; masoneria będzie mocna o tyle, o ile im Bóg na to pozwoli. Ale prędzej czy później poniesie klęskę, a sprawcy zła doczekają się dnia, w którym Pan powie: "Dość! Teraz się przekonasz, że nawet zabijając Moje dzieci, nie zniszczyłeś nic z tego, w co one są wyposażone. Z kolei Moją odpowiedzią na prośby cierpiących jest i twoja śmierć, już na wieki!" ...i głupiec odkryje na sobie głębię rozpaczy doświadczanej przez innych, poczuje na sobie ból zadawany innym, ale na zmianę swojego losu będzie już za późno.

  • 29 51

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Co jest ważniejsze: interes kościoła czy państwa/narodu? (4)

   • 11 5

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Mt 22, 21: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga (3)

    W Ewangelii jest opis, jak to Jezus ukazał swoje stanowisko wobec okupacyjnej władzy rzymskiej. Żydowscy "uczeni i mędrcy" gorączkowo szukali pretekstu by mieć podstawę do wytoczenia Jezusowi zarzutów na procesie sądowym. Kiedy Jezus przebywał obok służalczo nastawionych do Rzymian ludzi Heroda, zapytali "niewinnie" Jezusa, czy powinno się płacić podatki cesarzowi rzymskiemu. I mieli plan. Jeżeli Jezus odpowie, że płacić okupantom się nie godzi, słudzy Heroda natychmiast pojmą Jezusa od razu, albo najpierw doniosą o tym co usłyszeli gdzie trzeba. Jeżeli odpowie, że tak, skompromituje się w oczach Żydów "zwykłych", być może także w oczach tych, którzy szli za Nim. Pytanie było przebiegłe, wręcz diabelskie. Ale Jezus nie dał się złapać w sieci. Kazał sobie podać monetę i kiedy na pytanie "Czyj wizerunek i napis jest na niej wyryty?" odpowiedzieli Mu, że "Cezara", Jezus im powiedział: "Oddajcie, więc Cezarowi, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga".

    • 2 7

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

     (2)

     Nie odpowiedziałeś. Pytałem o kościół, nie Boga, oraz o państwo jako naród, nie władzę.

     • 5 1

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

      Jedność Boga tworzy jedność Kościoła (1)

      Oczywiście że odpowiedziałem, tylko że wy, poganie, nie dostrzegacie rzeczywistości duchowej - Sakramentalnej jedności Kościoła w Chrystusie i Duchu Świętym.

      W przypadku zapisu konkordatowego to władze państwowe i kościelne mają obowiązek "równego traktowania duchownych i Kościoła wobec prawa i wobec ustaw".

      • 1 8

      • Opinia do artykułu

       Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

       ależ dostrzegamy :) Przecież Kościół to nie tylko organizacja, to także Wasz katolicki egregor, czyli zbiorowy myślokształt, zasilany uczuciami i myślami wiernych. Nie ma w tym nic złego, każda wspólnota religijna działa w analogiczny sposób. Ale żadna nie zachowuje się tak bezczelnie, jak kler KRK wobec władz państwowych. W dużej mierze jest to wina tych władz, które słuchają biskupów ze strachu przed... sam nie wiem przed czym, prawdę mówiąc...

       • 3 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Psychiatra przyjmuje jutro od 8 rano (2)

   wizyta darmowa, weź coś na uspokojenie, idź na słonko, może chwilowo przejdzie

   • 14 8

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Trwa wojna kulturowa (1)

    Salon, władający mediami i pożyteczni idioci nie chcą prawdy obiektywnej, wolą żyć zgodnie z "prawdą swoją". Przyczyn tego faktu jest bardzo dużo; tutaj tylko zaznaczam, że "telewizory" Salonu ciągle lansują nam ideologiczne "prawdy" Jasnogrodzian. Okupanci niemieccy i sowieccy narzucali nam je odgórnie, budowali więzienia, zakłady poprawcze i inne instytucje przymusu, czasami osobę "nierozumiejącą" wysyłali do "lekarza specjalisty", jakiegoś "psychologa" DDD. Salon stara się inaczej - na bazie kłamstwa i manipulacji w kształtowaniu "nowego człowieka" pracują "inżynierowie dusz". Niestety skutecznie.

    Ludzie poszukujący prawdy prawdziwej (nazywani przez michnikowszczyznę beretami z Ciemnogrodu) ukazują ją wskazując na liczby i sytuacje; dążą do tego, by osoby samodzielnie myślące same wyciągnęły z głoszonych nauk czy doktryn wnioski. To nic, że zawsze znajdą się tacy, którzy nie lubią faktów lub do których fakty te nie docierają. To nic, że czasami większości nie podobają się prawdy wymagające, wolą "prawdę swoją". My piszemy i głosimy swoje.

    • 2 11

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

     nie no, to co wygadujesz jest żałosne. Dlaczego większość forumowych katolików to zaraz tropiciele Michnika?? Fatalną opinię wystawiasz swojemu Kościołowi, tragiczną wręcz... Z resztą twoich wypowiedzi politycznych nie warto dyskutować, bo widać, żeś jest jak dziecko we mgle, któremu natłuczono do głowy propagandy. Na wierze może się znasz, nie twierdzę, że nie, ale o polityce wiesz tyle, co Ci Rydzyk nawciskał... Ja staram się poznawać racje różnych stron, więc czytam i słucham również jego słów - ale tego nie da się słuchać na dłuższą metę.... To straszliwy bełkot.

     • 4 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   (5)

   "Faszyzmu i komunizmu walka z krzyżem dała owoc w postaci rosnącego lasu krzyży..."
   O ile znam historię, to Kościół popierał Mussoliniego i Hitlera. Papież - głowa KRK był z nimi za pan brat. "Papież Pius XI zabronił katolikom udziału w rządzie razem z socjalistami, ale nie zabronił im współpracy z faszystami. W encyklice Ubi Arcano Dei wydanej po marszu na Rzym faktycznie poparł dyktaturę Mussoliniego.
   W Niemczech zaś, na samym początku, po dojściu Hitlera do władzy, Episkopat Niemiec pozytywnie ocenił faszyzację kraju (konferencja w Fuldzie, 28.03.1933 r.). W przeciwieństwie do bezbożnego komunizmu", faszyzm miał dobre notowania w Watykanie. Dlatego przedstawiciele hierarchii kościelnej wezwali niemieckich katolików do uznania nowej władzy. W takiej też przychylnej hitleryzmowi atmosferze, 20 lipca 1933 roku podpisano konkordat.

   O jakiej zatem walce faszyzmu z krzyżem snujesz dzisiaj opowieść?

   • 16 2

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Ich motto: Kłamcie, a zawsze coś przylgnie (3)

    Józef Stalin: "Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej".

    Mówienie, że podczas II wojny światowej Watykan z Papieżem Piusem XII na czele jakoby kolaborował z faszystowskimi państwami, wspierał ich władców, to powtarzanie za michnikowszczyzną historycznych bredni zapodawanych na potrzeby pożytecznych idiotów... mam nadzieję, że tutaj nikogo nie uraziłem.

    Masoneria od zawsze pisze na nowo historię i od zawsze oczernia Kościół święty i sługi Boga, oskarżając duchownych i chrześcijan o wszelkie zbrodnie w dziejach, w tym i o te "najstraszniejsze" - antysemityzm i współudział w holokauście. Szkalowany jest i święty Maksymilian Maria Kolbe, oczerniany jest i Sługa Boży Papież Pius XII. Tymczasem dokumenty odkryte w archiwach Watykanu stwierdzają jednoznacznie, że papież Pius XII - wbrew temu, co zapodają lewacy - narażał nie tylko siebie ratując Żydów. Liczące około 300 stron dokumenty ukazują m.in. próby ratowania społeczności żydowskiej na Węgrzech. Jak czytamy w jednej z prac historyka, "Pius XII zaangażował się w naciski na regenta Miklosa Horthy'ego by ten nie zgadzał się na deportowanie 80 tysięcy swoich obywateli wyznania mojżeszowego. Gdy Horthy został obalony, a Węgry znalazły się pod faktycznym protektoratem Niemiec, papież uratował 12 tysięcy Żydów zapewniając im wizy do neutralnych państw Europy i Ameryki Środkowej".

    • 2 12

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

     (2)

     "Mówienie, że Watykan z Papieżem Piusem XII na czele jakoby kolaborował z faszystowskimi państwami, wspierał ich władców, to powtarzanie za michnikowszczyzną historycznych bredni..."

     To czymże są umowy Konkordatu zawarte między Watykanem a faszystowskimi Włochami i Niemcami? Nie są to akty wyrażające wolę i warunki współpracy, kolaboracji?
     Kto je wymyślił i podpisał w imieniu Kościoła, Michnik? Stalin? Masoni?

     Myślisz choć trochę?

     • 8 0

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

      Co to jest konkordat? (1)

      Ks. Benedykt Glinkowski: "Konkordat (zgadzać się) jest umową międzynarodową między Stolicą Apostolską a określonym państwem. Termin konkordat bywa stosowany w znaczeniu ścisłym i szerszym. W ścisłym tego słowa znaczeniu termin ten oznacza uroczystą umowę między Stolicą Apostolską i suwerennymi organami władzy państwowej, zawartą zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego na zasadach partnerstwa układających się stron. Umowa ta dotyczy spraw będących przedmiotem zainteresowania tych stron i, bez względu na zakres regulowanych spraw, wywiera skutki prawne dla obu partnerów. Konkordatem w szerszym znaczeniu tego słowa jest każda dwustronna umowa między Stolicą Apostolską a danym państwem. Przez Stolicę Apostolską, jako stronę zawierającą konkordat, rozumiemy nie Państwo Watykańskie (...) lecz reprezentację Kościoła katolickiego, jego religijnej społeczności uniwersalnej, a także tej jego części, która znajduje się w granicach terytorium danego państwa. Drugą stroną umowy konkordatowej jest państwo jako suwerenny podmiot stosunków międzynarodowych.
      Porozumienia między Kościołem powszechnym reprezentowanym przez papieży a władzą świecką, również w formie konkordatów, są znane od bardzo dawna (...)."

      Nie znam treści konkordatu zawartego między Stolicą Apostolską a faszystowskimi Włochami i Niemcami. A Ty znasz? Jeśli tak, to chętnie przeczytam. Z kolei wiemy, że ostatnich tego typu umowach "podstawową zasadą stosunków między państwem a Kościołem jest ochrona wolności religijnej - w wymiarze indywidualnym i wspólnotowym - mającej źródło w należnej każdemu człowiekowi godności osoby ludzkiej".

      • 0 10

      • Opinia do artykułu

       Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

       Przeczytaj "Kościół i faszyzm, Anatomia kolaboracji" M. Agnosiewicza

       Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat tej współpracy. Same potwierdzone fakty historyczne, jak to np:
       cyt.
       Do dziś Watykan nie wytłumaczył się ze swojej haniebnej roli pomocy, jaką udzielił nazistowskim zbrodniarzom, pozwalając im zbiec w bezpieczne kraje Ameryki Południowej. I tak np. "na watykańskich papierach" uciekł m.in. Adolf Eichmann (co zeznał Joel Brand), przy pomocy o. Benedettiego. Na pytanie, czy tą samą drogą zbiegli również inni hitlerowcy, Joel Brand zeznał: "Tak, bardzo wielu generałów SS dotarło tą drogą do Egiptu. I nie zapomnijmy o Bormannie".

       Bardzo ciekawy może okazać się dla polskiego czytelnika rozdział "Strach Piusa XII", gdzie dowiadujemy się, jak instrumentalnie była przez Watykan traktowana Polska, co zauważył minister spraw zagranicznych RP Józef Beck: "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mego kraju należy Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła Katolickiego".

       cytaty ze strony: eioba.pl/a/2jzh/haniebna-wspolpraca

       • 5 0

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    @Wielki Manitou

    "O ile znam historię, to Kościół popierał Mussoliniego i Hitlera"
    To nie znasz historii

    • 2 3

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   przestań palić to świństwo

   • 8 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   To ja (4)

   lubię Ciebie czytać, robisz dobrą robotę, internet to też droga ewangelizacji, podpisuję się i wspieram

   • 2 9

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Też lubię ją czytać (2)

    Widać, że ToJa to ogromny potencjał intelektualny. Ta facetka ma jaja.

    • 4 6

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

     (1)

     powtarzanie zasłyszanych z ambony sloganów bez zbytniego zrozumienia i znajomości historii nazywasz potencjałem intelektualnym? Nie rozśmieszaj mnie :)

     • 5 3

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

      Miało być śmiesznie:)

      • 4 0

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    DDD

    Dziękuję i pozdrawiam.

    • 0 5

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   "W każdym kościele katolickim, w tabernakulum, można spotkać żywego Jezusa Chrystusa" (6)

   To czemu tak wielu osobom się nie pokazuje, skoro tam jest? Nie chodzi mi o wrażenia wizualnie, ale o cokolwiek, choćby może więcej sił, motywacji itd.

   • 4 8

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Bóg, nasz Pan jest Miło­ścią, jest też naszym Królem

    Poza tą prawdą nie wiem, czy warto szu­kać odpo­wie­dzi na takie jak to Twoje. Bóg daje różne łaski (a nawet ukazuje Siebie) komu chce i kiedy chce. Królów Król, panów Pan nie musi się tłumaczyć, dlaczego tak, a nie inaczej, dlaczego ci, a nie inni. Jedno jest charakterystyczne dla tych obdarowanych - są to osoby głęboko wierzące. Ja osobiście znam jedną spośród nich.

    • 0 8

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    (3)

    Przyłącz się do rastafarianów, oni mają widzenia na okrągło. Ruch Rastafari jest jak najbardziej legalny i ma chrześcijańskie korzenie.

    • 5 1

    • Opinia do artykułu

     Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

     Jezus powiedział: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami (2)

     Ruch Rastafari, czyli ruch religijno-kulturowo-społeczny, nie mający nic wspólnego z chrześcijaństwem. Ruch ten opiera się na zielu (marihuana + jamajska muzyka taneczna ze wspomagaczem na mux-1), jego wyznawcy niosą zielono-żółto-czerwone flagi. Ideologia rastafarian wyrosła pod koniec pierwszego kwartału XX wieku, a zapoczątkował ją jamajski działacz na rzecz równouprawnienia czarnej ludności Marcus Garvey. Rastafarianie uważają go za potomka Salomona albo nawet samego Boga (Jah), przyjmując jego imię jako nazwę swojej filozofii.

     • 1 8

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

      "Jezus powiedział: Strzeżcie się fałszywych proroków..."

      Dlatego właśnie wystrzegam się Tadzika.

      • 5 1

     • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

      Ile można ćpać i walić głupoty?

      To ja - spotkaj się z Pawłowicz, tam jest podobny poziom zidiocenia

      • 4 1

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Każdego Boga (mówię to jako politeista) trzeba szukać i starać się usłyszeć (czy poczuć). To nie jest łatwe, trzeba wyciszyć zgiełk w głowie, gonitwę myśli. Chrystus jest godny szacunku tak samo, jak każdy inny spośród Bogów, trzeba podejść do Niego z szacunkiem, aby w ogóle chciał rozmawiać z człowiekiem (czy w inny sposób dać mu odczuć, że jest). Nie zrobi się tego na zasadzie "testu"... Pozdrawiam.

    • 0 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   jescze mało?

   Konkordat 10 mld zł rocznie na utrzymanie watykańskich katabasów.

   • 4 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   ależ trwajcie, ale dajcie spokój niewierzącym i innowiercom. Nie może być tak, aby biskupi wymuszali ustawy na posłach, jak niegdyś robiło KC PZPR. Nie mam nic przeciwko katolicyzmowi, ale bardzo wiele mam przeciwko katokomunie. Wiarę szanuję, tyranii nienawidzę.

   • 3 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   facet,

   czy ty napewno wiesz o co ci właściwie chodzi, bo ja nie!

   • 2 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Dobrze że papieżem został skromny jezuita (2)

  Oby tylko nie skończył jak poprzednik JPII.
  On też chciał wprowadzić zmiany w KK i zaraz umarł na "zapalenie dróg moczowych"

  • 17 42

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Jakie zmiany chciał wprowadzić Jan Paweł I? I od razu podawaj źródło informacji. Sugerujesz też, że ten Papież został zamordowany, czy to, że Bóg go zaraz zabrał?

   • 10 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   jezuita... skromny?

   hi hi hi

   • 1 16

 • Pozdrowienia dla jezuitów!

  • 16 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  jedna z podstawowych zasad jezuitów: (1)

  nacisk na bycie tam "gdzie decydują się losy świata" a więc wśród elit społecznych kształtujących w danym momencie historycznym większościowe poglądy oraz mających silny wpływ na sprawowanie władzy świeckiej.

  Nawet nie ukrywali, że interesuje ich władza świecka i wpływanie na politykę państw. Ileż to razy "dzięki" nim Polska wikłała się w wojny w interesie Watykanu, osłabiając siebie i wzmacniając własnych wrogów.

  • 29 29

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Prawdziwa opinia

   Agenci zakon jezuitów to najbardziej pokrętni i kłamliwi ludzie siejący intrygi i spiski.
   Niestety pod niezłą ubrali się przykrywkę i zwykłym ludziom trudno uwierzyć, że tak jest. Ale poczytajcie dlaczego zakon kiedyś zdelegalizowano, poczytajcie historię Alberto Rivera - sami wyciągnijcie wnioski... tylko nie te telewizyjne.

   • 5 6

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Twój Bóg już umarł, (4)

  oddaj pokłon złotemu cielcu !

  • 6 36

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Człowieku, czy wiesz co mówisz? Któż jak BÓG!!! On nie tylko żyje! ON jest Życiem!!!

   • 10 3

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Człowieku, czy wiesz co mówisz? Któż jak BÓG!!! On nie tylko żyje, ON JEST ŻYCIEM!!!

   • 7 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   cielcu ?

   Jak chcesz sie wymadrzać to pisz przynajmniej poprawnie
   - "cielcowi" , a nie "cielcu"

   • 3 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   cielcowi chyba

   o rety!

   • 1 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Piękny kościół, robi wrażenie

  w ogóle kościoły Wrzeszcza mogą się podobać: stare ze swoją historią, nowe z dobrą architekturą.

  • 34 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Niedziela Palmowa GORĄCO POLECAM (4)

  Bardzo polecam msze w tym kościele, szczególnie dla dzieci w Małym Kościele. Niedziela Palmowa dla dzieci to tradycyjna procesja z osiołkiem na Placu przy Mickiewicza oraz wspaniale poprowadzona Msza św.

  • 28 4

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Wolę napalmową niedzielę (1)

   • 3 10

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    "Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku. Raz nasi bombardowali jedno wzgórze przez dwanaście godzin. Kiedy było po wszystkim, nie znaleźliśmy ani jednego trupa. Ten zapach: jak zapach benzyny. Całe wzgórze pachniało zwycięstwem."

    • 3 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Było fajnie jak był ojciec Adam !!

   • 6 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   triduum w tej parafii też jest super

   • 4 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  Brawo (3)

  Tak by zapomniani,gdyby nie papiez.Czemu nie ma adresu,kosciola nie wszyscy sa z gdanska ,film opis ladne ale brak adresu

  • 10 8

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Kosciol znajduje sie przy ul.Mickiewicza 11:-)

   • 8 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Do Lecha: mapę z lokalizacją kościoła masz w pierwszym akapicie tekstu

   wystarczy uważnie czytać, a nie od razu się awanturować

   • 3 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Odp

   Kościół Świętego krzyża ul Mickiewicza Gdańsk Wrzeszcz.

   • 1 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

  to ci zakonnicy w imię boga mordowali poprzez tortury ludzi na przestrzeni 2000 lat (5)

  • 12 37

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Jak się nie zna prawdziwej historii, (1)

   to się powiela takie bzdury.

   • 18 6

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Bo tylko prawdziwi katolicy znaja prawdziwą historię.

    • 6 9

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   Zakon Jezuitów: rok założenia 1540.
   Wiedza na poziomie gimnazjum .

   • 18 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

   (1)

   Człowieku, zbadaj dobrze historię, i duchowość Jezuitów jeśli chcesz się wypowiadać na ten temat.

   • 10 1

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Zobacz neobarokowy kościół jezuitów

    Sam poczytaj mądralo

    "Działając w środowisku elit politycznych Francji, Portugalii i Hiszpanii, wywierali często wpływ na kierunek rządów, przy czym posądzano ich o inspirowanie wybuchów prześladowań protestantów ..."
    "Działalność jezuitów powodowała w wielu miejscach bunty, rozruchy, waśnie i zgorszenia ..."

    • 2 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane