TV

Kolosy 2013

8558 wyświetleń 8 marca 2013 (12 opinii)

Coroczne spotkanie podróżników przyciągnęło jak zwykle tłumy. Zobacz naszą relację z pierwszego dnia największych podróżniczych spotkań w Polsce.

Więcej na ten temat

Opinie (12) 1 zablokowana

 • bez przesady

  nie, nie warto poświ ecać życia dla wyprawy. Nie wpadajmy w pompatyczny ton rozmawiając o podróżach.

  • 7 11

 • Pasza najlepszy

  Dał chłopak radę ;)

  • 2 0

 • BEZNADZIEJNA ORGANIZACJA!!! (1)

  Jak można w taki sposób zorganizować tak super imprezę?
  Wielkie kolejki ludzi czekają na zewnątrz, miejsca full w środku.
  Lepiej niech znajdą jakieś inne miejsce dla tej imprezy. Może lepiej na otwartej przestrzeni np. w lato to zrobić.

  Straszna organizacja...

  • 7 7

  • Ekspert

   Masz pojęcie, o czym piszesz, znawco? Latem? Ekran i projekcje amatorskich filmów na swieżym powietrzu? Większa hala? Dopłacisz do niej? Gdyby miejsca bylo full, to nie stałbyś przed wejściem, gdyby impreza była biletowana, w ogóle byś się nią nie zainteresował. Pozdrawiam.

   • 0 2

 • ...

  Jasne, że fajnie byłoby taką imprezę zrobić w lato, widzowie nie marzli by w kolejkach -> Ale przecież latem większość podróżników właśnie jest w trasie ;-D Zatem warto pomarznąć, ale móc ich wszystkich posłuchać na żywo! Wszystkie najlepsze gawędy są zimą przy "ognisku" hehe. Byliśmy - jesteśmy zadowoleni.

  • 2 0

 • Szkoda że nie można obejrzeć kolosów online

  Nie zawsze jest mozliwość obejrzeć wszystko lub dostać się do środka.
  Chętnie kupiłbym sobie płytkę z nagranymi prelekcjami. Niestety brak takiej możliwości, a szkoda...

  • 9 0

 • Bardzo fajna impreza i ciekawe prezentacje.

  Uwaga dla organizatora - sprawdźcie przed prezentacja kto i w jaki sposób prezentuje materiał, bo nie każdy podróżnik potrafi ciekawie opowiadać i w ogóle ma łatwość wypowiedzi. W niedzielę był taki przypadek prezentacji o Amazonce - kto był ten wie jak tego się słuchało...

  Pozdrowienia i dzięki!

  • 4 0

 • mówić każdy może ....

  Podpisuję się pod Bartkiem - uwaga do organizatora......
  Fakt nie każdy podróżnik ma dar oratorski, bo w sumie nie musi. Jednak to są prezentacje i tam musi być przynajmiej jakiś show, zaciekawienie itp. Z drugiej strony nie można "blokować" prezentacji tylko dlatego, że ktoś nie ma talentu opowiadania. Może w takim wypadku wesprzeć "kolesia" i niechaj obok niego usiądzie drugi wygadany "przyjaciel", ktoś od organizatora który może zada kilka pytań pomocniczych, podciągnie temat. Ci ludzie często siedzą gdzieś w lasach kilka miesięcy, zupełnie sami odcięci od świata i nagle muszą opowiedzieć "coś" kilku tysiącom ludzi. Te 40 minut może być dla nich większym wyzwaniem niż 4 miesięczna wyprawa na pustkowia.

  • 3 0

 • wrzaski i przeszkadzanie innym

  nie ma jak niepoważni ludzie z wyjącymi dziećmi.

  • 2 0

 • W niedzielę już przesadziliście, państwo rodzice! (1)

  Ja poważnie dzisiaj już miałam ochotę wyjść dużo wcześniej, mimo że wszystkie prezentacje są ciekawe, a ja sama uwielbiam tą imprezę!

  Ludziom się coś kompletnie pomyliło! To są ogólnopolskie spotkania podróżników, ludzie przyjeżdżają czasami z daleka, żeby tylko móc wszystkiego wysłuchać i jak najwięcej czerpać. Brak mi słów w stosunku do ludzi, którym się wydaje, że Kolosy to festyn, który będzie świetnym rozwiązaniem na niedzielne popołudnie z dziećmi. Piątek i sobota przebiegły znośnie, ale to co działo się dzisiaj było już przesadą. Co trzecia osoba na widowni przyszła z dzieckiem. Czasami są to zupełnie małe dzieci, od niemowląt, poprzez dzieci 2-letnie, aż do rozkapryszonych 6 latków wzwyż. Pomijam, że ludzie stają na głowie, żeby wejść, a miejsca zajęte są przez dzieci, które mają te wszystkie pokazy głęboko w nosie, ale chodzi o szacunek do drugiego człowieka. Dzieci biegają, latają, wariują, a rodzice mają to kompletnie w nosie. A dodam , że w większości przypadków są to już rozumiejące dzieci, którym spokojnie można to i owo nakazać lub wytłumaczyć, huknąć. Zmieniałam dzisiaj miejsce kilka razy (a każdy wie, że nie jest to łatwe) gdyż albo jakieś dzieci bawiły się tuż przed moimi oczyma , zasłaniając ekran albo stado dzieci dostało paczkę popcornu (przecież się nudziły, więc trzeba było je czymś zająć), o co była wojna, kłótnie, ciamkanie, chrupanie, marudzenie. W innym miejscu kolejna rodzinka zaszczyciła mnie chłopcem, który rzucał zabawką, marudził, krzyczał, wpadał na mnie i obijał się, a rodzice nawet nie reagowali. Inna pani z maleństwem, które ryczało wniebogłosy na jej kolanach, nawet nie pokwapiła się wyjść z sali, tylko siedziała z dzieckiem dalej, umilając wszystkim prelekcje. Właściwie gdzie nie spojrzę tam pełno dzieci! Biegi, tupanie, płacze. To nie jest żaden żłobek, plac zabaw ani park, drodzy rodzice! Tam ludzie, czekający na to wydarzenie cały rok, chcą posłuchać, może nawet się wzruszyć... Dlaczego nie szanuje się innych? Dlaczego nawet podczas minuty ciszy za młodego chłopaka pełnego pasji muszą kwiczeć dzieci? Dlaczego je tam zabieracie? One nic nie czerpią z tego wydarzenia, wy jako rodzice zapewne też niewiele (no chyba, że macie to wszystko w nosie, jak wielu z was), a innym bardzo psujecie tak wspaniały weekend. Dlaczego dzieci muszą być WSZĘDZIE? W kinie na filmie dla dorosłych, na wykładach, na warsztatach, na Kolosach, na imprezach? Przecież to nie miejsca dla nich.
  Denerwuje mnie to, że gdy ktoś wyrazi taką opinię, to od razu próbuje się go poniżyć i przedstawić jako złego człowieka, który nie lubi dzieci i z pewnością jest jakimś potworem ... Nie, nie jestem. Aczkolwiek na Kolosy przychodzę słuchać czegoś innego niż jazgotu. Zamiast ludzi zniechęcać do tego absurdu, to jest na odwrót - rodziców z małymi dziećmi wpuszcza się poza kolejką...

  Druga uwaga, dla dorosłych... Za tą możecie mnie wyzwać od wrednych i nieludzkich. Niektórym (paniom szczególnie) powinno się zakładać kagańce w miejscach publicznych. Drogie Panie, jeśli przychodzicie się nagadać lub naplotkować, to też polecam kawiarnię lub może ewentualnie kurnik, nie Kolosy. Panie, nawet was nie stać na szept. Nie potrzebuję też narracji na głos - widzę co jest na ekranie. "O, no płynie!"... "No tak, wiewiórka! No tak, no samochód! No bo on idzie, bo chce dotrzeć!" - pozdrawiam Panią, która chyba myslała, że wszyscy dookoła są niewidomi, a na każde zdjęcie krzyczała "mmmmmmmmmmmmm!"
  Inne Panie popijając wódeczkę robiły się coraz bardziej absurdalnie głupie i zbyt głośno komentujące...

  Proszę o wybaczenie, że tak seksistowsko dzisiaj, ale przez 3 dni tylko panie rzuciły mi sie tak nieznośnie w ucho i oko...

  • 9 0

  • dzieci są wszędzie

   Witam
   ma dwójkę dzieci na Kolosy zabrałem te starsze bo wiedziało gdzie idzie młodszego nie chciałem katować. Chyba miałem sporo szczęścia (SOBOTA) bo jakoś nie trafiłem na krzyczące dzieci etc. Owszem jakieś biegały ale to było jakoś sporadycznie. Tak dzieci było tam duuużo. Sam zastanawiałem się jaki sens jest zabierać niemowlaka albo 4 - 6 letnie dziecko. Sąsiadów miałem cichych i spokojnych. W jednym człowiekiem był tylko kłopot rozłożył się na przejściu i zablokował małe drzwiczki przez które możnabyło wejść na "parkiet" gdy go grzecznie poprosiłem aby się przesunął bo zagradzał drzwi nie można było przejść zadał mi pytanie czy nie mógłbym się przejść dookoła bo mu się nie chce. Odpowiedziałem mu NIE ! z akcentem. Był na tyle łaskaw, że usunął się trochę.
   Co do dzieci - raz jeszcze, cóż dzieci są nam potrzebne i choć nie rozumieją tego wydarzenia pomimo wieku 4 - 6 lat to jakaś cząstka zostanie w ich mózgu i być może kiedyś zaowocuje. Więc cierpliwości i pamiętajmy dzieci naszym dobrem

   • 0 1

 • Nigdy więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Szkoda czasu na taką impreze - raz fatalna organizacja - na początku każdy nieźle wymarzł, potem jak już wpadlismy na sale to większa część siedziała, ale spora część tarzała się po podłodzie - nawet starsi wiekiem tam byli !!!!, dzieciaki wrzeszczały i latały wszędzie - tu gdzieś rozlały coca-colę, wysypały popkorn że robił się śmietnik itp
  Też niektóre nominacje to nieporozumienie ...
  Słowem nie warto tracić czasu na takie badziewie !!! Nigdy więcej !!!
  Jedźcie na podobne spotkania na zachód to zobaczycie jak powinna wygladać taka impreza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane