TV

Kolejna awaria tramwaju 105! Ile jeszcze mamy to znosić?

450 wyświetleń 26 kwietnia 2016 (8 opinii) autor: Michał

Od trzech lat jeżdżę do pracy tą samą trasą, czyli na Nowy Port -...

Od trzech lat jeżdżę do pracy tą samą trasą, czyli na Nowy Port - Letnica tramwajem linii 5. Czasem z powodu ciągłych opóźnień trzeba wsiąść w "3". I przez te trzy lata naliczyłem 17 awarii na obu liniach! Mieszkańcy Nowego Portu traktowani są jak ludzie drugiej kategorii. Wysyłane są tam tramwaje typu 105Na, czyli stare, wysłużone trupy! Bardzo rzadko można wsiąść w tramwaje nowej generacji, jakim jest PESA. Co dzień są spóźnienia, motorniczy nie czekają na pasażerów, przejeżdżają sobie o kilka minut wcześniej i trzaskają pasażerom drzwiami przed nosem i to dosłownie, i po chamsku! Wielokrotne skargi do ZTM nie skutkują. Ile lat mamy jeszcze męczyć się, jeżdżąc tymi rzęchami do pracy, szkoły, czy kościoła? Dziś znów się spóźniłem do pracy, bo pan motorniczy nie wiedział nawet jak włączyć bezpieczniki w tramwaju i naprawić drzwi, które blokowały uruchomienie tramwaju. Kopał ze złością w drzwi w obecności pasażerów używając niecenzuralnych słów! Serwis ZTM podjechał dopiero po 30

Opinie (8)

 • Cała treść (5)

  Od 3 lat jeżdżę do pracy tą samą trasą, czyli na Nowy Port - Letnica tramwajem nr. ''5''
  Czasem z powodu ciągłych opóźnień linii ''5'' trzeba wsiąść w ''3''
  I od tych trzech lat naliczyłem 17 awarii na obu liniach! Mieszkańcy Nowego Portu traktowani są jak ludzie drugiej kategorii. Wysyłane są tam tramwaje ''105'' ,czyli stare wysłużone trupy! Bardzo rzadko można wsiąść w tramwaje nowej generacji jak ''PESA''
  Co dzień spóźnienia, motorniczy nie czekają na pasażerów, przejeżdżają sobie o kilka minut wcześniej i trzaskają pasażerom drzwiami przed nosem i to dosłownie i po chamsku!
  Wielokrotne skargi w ZTM nie skutkują, ile lat mamy jeszcze męczyć się, jeżdżąc tymi rzęchami do pracy, szkoły, czy kościoła. Dziś znów się spóźniłem do pracy, bo Pan Motorniczy nie wiedział nawet jak włączyć bezpieczniki w tramwaju i naprawić drzwi, które blokowały uruchomienie tramwaju. Kopał ze złością w drzwi w obecności pasażerów używając niecenzuralnych słów! Po 30 min dopiero serwis ZTM podjechał i usunął awarię. Nikt nikogo nie przeprosił i nawet nie poinformował o awarii, sami musieliśmy otworzyć drzwi i wyjść.
  Autobusu z pobliskiej bazy też nie podstawiono. To jest po prostu skandal!
  Przepraszam za jakość filmu, z nerwów zakryłem obiektyw i szczęście ma tylko motorniczy, który akurat wtedy kopał i wyzywał drzwi od tramwaju. Krewkiego motorniczego pozdrawiamy.

  • 1 10

  • Jak widać na filmie, na tej trasie same tramwaje 105, lub 30 letnie Dortmundy. (1)

   • 1 1

   • Jak PESA się rozkraczy to wcale nie jest lepiej, a psują się też często. To nie ma znaczenia co jeździ póki wszystko jest za 90% cena. SWINGI mają już 4lata, nigdy w życiu nie wykręcą tyle kilometrów co N8C z 1980r.

    • 0 0

  • Tu nie ma potrzeby podstawiana autobusu...

   ..., ponieważ jeździ tam 148 oraz 188, które skutecznie zastępują tramwaj.

   • 3 0

  • Motorniczy kopał w drzwi zapewne żeby je otworzyć, brak sterowania z kabiny a "system bezpieczeństwa" w tym zmodernizowanym lata temu wozie stale domyka drzwi więc dostanie się do wagonu w celu wyłączenia bezpiecznika może okazać się trudne. Na trupach zazwyczaj też "szkolą" się młodzi więc nie ma co się dziwić że gość mógł być jeszcze średnio obeznany w temacie tego wozu (co 105tka to inaczej skonstruowane mechanizmy, zależnie od modernizacji).

   Osobiście przerabiałem to wiele razy, przychodzisz rano dostajesz trupa na wyjazd, zrobisz 2 kółka od 4tej i na trzecim coś piardnie, podmiana wozu na zajezdni i dalej klepiesz kółka a zajezdnia "naprawia" uszkodzony zestaw. I tak codziennie.
   Przychodzisz rano a tam wyrok... znów trup, i znowu wkur..ia cie rozkład, ludzie, wkur..ia cie wóz, wszystko cię wkur..ia. To chłop nie wytrzymał i sobie poklął, szczególnie ze stał tam 30minut a to całe wieki.

   To ciężka praca, szczególnie jak jeździ się na złomie, tfu, ludzi się tym złomem wozi a jak coś się konkretnie spie..li i ma się pecha to idzie się siedzieć a wszystko za jedyne 2,2tyś hehe.

   • 1 0

  • n8c

   Skoro ktoś szarpał drzwi to się zepsuły i nie ma tu nic dziwnego. Dziwne jedynie jest to że motorniczy męczył się z drzwiami zamiast po perostu jechać bo ludziom się spieszy. Złomy z niemiec typu n8c psują się o wiele częściej tylko, że w większości przypadków same nie mogą zjechać do zajezdni.

   • 1 0

 • Gdzie z tym paluchem...

  Widać profesjonalizm u fotoreportera ...brawo

  • 1 0

 • Nie no spoko. Niedługo przybędzie więcej Pes, to będziecie mieli z 5 awarii dziennie do 15 hahahaa

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane