TV

Grzegorz Pellowski o nauce zawodu

1383 wyświetlenia 25 lutego 2010 (1 opinia)

Rzemiosło spiera się z Ministerstwem Edukacji Narodowej o kształcenie zawodowe. Rzemieślnicy twierdzą, że zmiany planowane przez resort mogą doprowadzić do całkowitego upadku nauki zawodów, a szkoły zamiast fachowców wypuszczą będą w świat młodych ludzi całkowicie nieprzygotowanych do prawdziwych realiów życia gospodarczego.

Więcej na ten temat

Opinie (1)

  • Nauka zawodu pod na terenie przedsiębiorstwa pod opieką nauczyciela zawodu

    Irena Dymarska

    Witam Szanowny Gdański Przedsiębiorco, Panie Grzegorzu Pellowski!

    "Przedsiębiorstwo Pellowski to miejsce, gdzie dotyka nas światło wartości zawarte w trosce i szacunku dla każdego człowieka oraz mądrości życiowej i zawodowej wiedzy pochodzącej z własnej pracy i wysiłku kształtującego życiową sylwetkę młodzieży i trwałe podstawy jej przyszłości..."
    Tę refleksję dedykuję Państwu Ewie i Grzegorzowi Pellowskim, Gdańskim Przedsiębiorcom z okazji Dnia Nauczyciela i w podziękowaniu za zawodową edukację uczniów z Z.S.Z. Nr19 przy Z.S.S. Nr1 w Gdańsku, ul. Batorego.
    - Irena Dymarska.
    Drodzy Przedsiębiorcy!
    Widzę potrzebę przygotowania zawodowego młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z udziałem nauczyciela w zakładzie pracy, który wówczas miałby możliwość poznania technologii i organizacji całego procesu produkcyjno-usługowego do stopnia niezbędnego przy przekazywaniu stosownej wiedzy na lekcjach teoretycznych; zakład pracy jest miejscem zdobywania prawdziwej wiedzy zawodowej niezbędnej w przygotowaniu młodzieży do funkcjonowania na rynku pracy. Pani Ewa Pellowska jest prawdziwą skarbnicą wiedzy technologicznej, organizatorskiej a nade wszystko ludzkiej istotnej w relacjach z młodzieżą, z której to wiedzy należy czerpać jak ze źródła życia, z czego powinni mieć szansę skorzystania nauczyciele zawodu, których przekaz teoretyczny winien być nasączony esencją wiedzy zaczerpniętej od Przedsiębiorców działających wprost na rynku pracy z Ludźmi. Ponadto nauczyciele powinni mieć możliwość zdiagnozowania młodzieży pod kątem zdolności zawodowych przejawianych bezpośrednio na stanowisku pracy na potrzeby orzecznictwa, które wówczas określiłoby rzetelnie możliwości młodzieży dotkniętej niepełnosprawnością intelektualną pod kątem zdolności do pracy na otwartym rynku lub w warunkach pracy chronionej. Istnieje poważna potrzeba wypracowania nowej osobowości nauczyciela jako osoby otwartej i organicznie znającej proces produkcyjno-usługowy, cechujący się zawodową pokorą wobec pracowników przedsiębiorstwa jako źródła znajomości wiedzy o wszelkich zawodowych czynnościach, u którego powinien zasięgać praktycznej technologicznej wiedzy z zakresu rzeczywistego procesu prod.-usług.toczącego się w przedsiębiorstwie; nawet najlepsze studia nie są w stanie dać nauczycielowi takiej wiedzy, jaką można zdobyć u boku Załogi pod okiem Przedsiębiorcy; dopiero znajomość szczegółowych elementów procesu nauczycielowi pozwala prawdziwie zrozumieć istotę zawodu i konieczny sprawnościowy spryt do pracy składającej się z ruchów roboczych, czynności, operacji produkcyjnych i szerszej skali zadań. Nauczyciel obecny przy młodzieży w zakładzie pracy nabiera wiedzy i umiejętności niezbędnych do tworzenia nowych zawodów na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa i zaspokojenia zmieniających się potrzeb konsumentów.
    Pozdrawiam, Irena Dymarska.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane