TV

Globalna baba w Sopocie

1035 wyświetleń 8 marca 2014 (4 opinie) autor: sopocianin

Happening z okazji dnia kobiet na Monte Cassino w Sopocie

Więcej na ten temat

Opinie (4)

 • Od manify po związki partnerskie... (1)

  Bardzo sympatyczne obieranie ziemniaków. I praktyczne, i pożyteczne ...ja obierać ziemniaki też umiem DDD. A na temat tego święta w wydaniu feministek przypomnę bardzo trafną opinię ks. Janusza Kozłowskiego: 'Rozgoryczone, sfrustrowane feministki uczestniczyły 8 marca w ulicznym wybiegu, w spadkobierczej, sowieckiej spuściźnie - dniu kobiet. Arcy-honorowymi gośćmi tej szumnej feministycznej parady były "wybitne osobowości", m.in. Alicja Tysiąc - "heroiczna bohaterka" procesu z "Gościem Niedzielnym", a także inna "gwiazda" - Aneta Krawczyk. No i oczywiście elokwentna iluminatorka Jolanta Kwaśniewska, która przekonywała opinię publiczną, że dzień ten nie jest świętem komunistycznym, lecz pamiątką, która przywołuje głosy naszych prababć o równouprawnieniu.

  Podczas manify można było przeczytać na transparentach, że tylko kobiety mogą decydować o swoim brzuchu. Podnoszone były niewybredne hasła, autorstwa różnej orientacji "ptaszków niebieskich" chcących pokazać swoją inność, zacietrzewienie. Pokazać, że jesteśmy "postępowi", a jednocześnie dyskryminowani, że chcemy się uwolnić od pęt krępujących wolność, dać upust niepohamowanej żądzy w myśl hasła: "róbta, co chceta". Zuchwała demonstracja manify pokazuje, że można sprzeciwiać się i odrzucać niezbywalne wartości moralne, propagować inwazję wszelkich dewiacji upowszechnianych tak często przez heroldów "cywilizacji śmierci", która prowadzi do pogardy człowieka i degradacji człowieczeństwa. Maryjo, Matko zagubionych, módl się za nami.'

  • 4 0

  • Nasza akcja miała, ma, zupełnie inne cele niż manifa.
   Pomysł przyszedł do nas ze wsi, bo ta jest ważna, także dla miasta. A bardzo ważną częścią wsi są kobiety. Kultura zaczęła się na wsi, podczas, gdy faceci szli polować, kobiety tworzyły, wszystko.

   • 2 0

 • ale to już było (1)

  jednej zaczęła się kariera a Zachęcie od obierania ziemniaków . Obierajcie, obierajcie ona się nieżle" ułożyła"

  • 0 0

  • To prawda, było.
   I nie zdziwiłbym się, gdyby jeszcze nie raz było.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane