TV

Galeria plakatu na terenie Młodego Miasta

968 wyświetleń 24 października 2015 (20 opinii)

To pierwszy z dwunastu plakatów, które będzie można zobaczyć na ścianie stoczniowej hali.

Więcej na ten temat

Opinie (20) 2 zablokowane

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  Legenda stoczni nadal trwa w umysłach Polaków

  Legenda stoczni nie umarła. Wszyscy wspominają stocznię: dobrze lub źle, ale wspominają. Dzięki odważnym ludziom z Gdańska zorganizowano strajk w stoczni i powstała Solidarność. Stocznia Gdańsk nie umarła, jest i funkcjonuje na Wyspie Ostrów, tuż obok. A tutaj artyści mogą prezentować swoje prace dzięki Solidarności i to miejsce powoli zmienia się w Młode Miasto.

  • 17 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  oj Stanisz, Stanisz...

  Nie zauważył pan chyba że juz nie ma 20 lat i ten bunt to taki bunt prawie-juz-staruszka.
  Czaszka i dźwigi? Jak odkrywczo.
  Czasy się zmieniły. Nie ma juz punk rocka i dzisiaj te rzeczy wyglądają conajmniej zabawnie. No i grafika też się zmieniła przez ostatnie 30 lat. Może warto to zauważyc? Może wtedy wszystkie prace w pracowni nie będą na jedno kopyto i żeby zaliczyć trzeba będzie zrobić coś innego niż cokolwiek ze znaczkiem anarchii albo Guantanamo?

  • 23 19

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  ...

  Szkoda, że autor nie podpisał swojej wypowiedzi imieniem i nazwiskiem.

  • 12 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  we are here

  ciekawe i mądre wypowiedzi zawsze mnie interesują...nie zamierzam wdawać się w polemikę z hejtem...bo wszyscy, którzy próbowali to czynić nie dali rady. Ale tobie "abc" odpowiem i na tym koniec. Ja tam nie widzę irokeza...jeżeli już to może rogi...sam fakt tego zauważenia ani jest, ani nie jest zabawny. Wtręt odnośnie wieku mnie nie oburza ponieważ mój wiekowy odpowiednik Nick Cave albo J.Rotten robią swoje i są w dalszym ciągu progresywni w działaniu...i tak jak ja wyrośli na buncie wobec przyjętych z góry i przez ogół zasad. Dlatego tendencja obecnie "modna" w grafice, która postawiła na przymilanie się do odbiorcy zupełnie mnie nie interesuje. Formy budowane na krzywych , pastelowe kolory i sterylny wręcz higienieczny layout oraz wyzbycie się emocji oraz brudu to dla mnie rodzaj graficznej ikeizacji przestrzeni publicznej. Więc zauważam to i bynajmniej nie chcę podążać tą drogą. Co do stoczni to mam wobec jej przeszłości szacunek, a największy wobec ludzi, którzy w niej pracowali. Jako mały chłopiec widziałem na własne oczy wypadki grudnia '70 mieszkając wówczas tuż obok Urzędu Miejskiego w Gdyni gdzie na moim podwórku pałowano niewinnych ludzi, którzy ujęli się za stoczniowym protestem. I takie obrazy w dużej mierze ukształtowały na lata mój pogląd co należy robić by nie ulec presji narzucanych zasad. Stocznia umiera z tzw. "braku ekonomicznego uzasadnienia". Tak brzmi oficjalna "klepnięta" wersja. Dlatego przez pamięć stoczni w pełni działającej kiedyś, ta obecna jest zaledwie widmem , a ja to nazywam żywym trupem. I nie jest moim zamiarem obrażać ludzi w dalszym ciągu tam pracujących albo też byłych pracowników. Moja praca mówi o miejscu ogałacanym, które dość precyzyjnie sfotografował całkiem niedawno Szlaga. To są fakty. Co do dziwacznej dygresji względem pracowni, którą prowadzę na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku to nie zauważyłem unifikacji działań twórców, którzy tworzą tę pracownię. Każdy ma własną autonomię i swobodę wyrażania. Można to sprawdzić pod adresem: https://www.facebook.com/Social-Propaganda-Studio-685062184883654/?ref=hl Co do Guantanamo to uważam tak jak chociażby Rage Against the Machine, że warto o tym mówić choć pozornie to nas niby nie dotyczy....ale odnosi sie do sfery wolności i jej odebrania. Znak wolności wykreowany jako symbol stoczni przecież jest nam bliski. nieprawdaż? / pozdrawiam

  • 18 5

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  Jakie młode miasto ?

  Tam nie ma żadnego młodego miasta , tam są ohydne po stoczniowe budy, które powinno się wyburzyć. Autor tego plakatu nie zna języka polskiego ?, tu jest Polska i proszę używać ojczystego języka, a jak nie potrafi się nauczyć to niech jedzie do UK.

  • 6 22

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  Zdjęcia Szlagi są zaraźliwe

  Szlagi zdjęcia są ponure i przygnębiające. monotematyczne - zrobił album tendencyjny, dominuje kolor szary, chyba zdjęcia były korygowane w Photoshopie. Nic dziwnego, że ta atmosfera udziela się autorowi.

  • 12 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  Wydział k 2

  Byłem kowalem okrętowym nap....po kadłubach 5 kg młotem . Dzisiaj mam 67 lat i przy pir..........ę młotem Borowczakowi, Wałęsie i tej klice którą Kiszczak omotał. Wałęsa nigdy nie był kapusiem. Zostało po 84 roku. Wtedy go komuna kupiła.

  • 12 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  Oglądam

  konanie Stoczni Gdańskiej codziennie od wielu lat. Pracuję w Remontowej, czyli za płotem, i nie doświadczyłem tego, co sąsiedzi, ale i tak - stoczniowe serce boli. Ci, co doprowadzili do tego powinni wdziać pokutne wory, posypać łby popiołem i błagać Stoczniowców o wybaczenie. A Staniszewski ma rację i niech mówi : ku przestrodze.

  • 23 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  szmaty na budynkach stoczni, świetna galeria hehe

  • 5 11

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Ruszyła plenerowa galeria plakatu w stoczni

  Zywy trup? myli sie Pan.

  Panie Jacku,
  niestety, smutna wiadomosc, ale myli sie Pan. Stocznia wlasnie zaczyna sie odradzac, w porownaniu do tego co mialo miejsce jeszcze 5 lat temu jest coraz lepiej. Stocznia Remontowa radzi sobie SWIETNIE, Nauta ktora od niedawna przeniosla sie czesciowo na teren nieopodal bramy nr 3 zatrudnia coraz to wiecej pracownikow i na przyszly rok ma zakontraktowana budowe 7! kadlubow, do tego jeszcze stocznia jachtowa i kilka innych pomniejszych przedsiebiorstw.
  Takze w sferze kulturalnezkj nastapil rowit dzieki takim klubom jak B90 czy Protokultura, coraz wiecej osob odwiedza te przestrzen, a to zawsze sprzyja pozytywnym zmianom. Nie bez znaczenia sa dzialania IKMu, ktore pozwalaja zapoznac sie z tymi terenami.
  Ogromnym bodzcem bylo otwarcie ECSu, ktory zaczyna te przestrzen spajac a jednoczesnie pomaga zapobiegac takim rozwiazaniom, ktore niektorzy sugeruja, zeby to wszystko zrownac z ziemia, jednoczesnie chroniac dziedzictwo narodowe i pamiec tych wydarzen, dzieki ktorym zyjemy dzis w wolnym kraju. Dzieki tej instytucji wiele osob mialo szanse dowiedziec sie CZEGOKOLWIEK o tym miejscu, jego historii i znaczeniu.
  Jesli rzeczywiscie chcial Pan wyrazic swoje odczucia, emocje i przemyslenia swoja prace to wspolczuje tak monochromatycznego punktu widzenia, natomiast jesli miala to byc prowokacja majaca na celu pobudzic szersza rzesze ludzi i byc moze pobudzic dyskusje na temat teneru bylej stoczni Gdanskiej to z pewnoscia sie to w jakims sensie udalo. pozrawiam

  • 4 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane