TV

Festiwal Kontakt w sopockiej Zatoce Sztuki

2273 wyświetlenia 1 maja 2013 (8 opinii)

Zobacz jak wygląda Festiwal Kontakt w sopockiej Zatoce Sztuki.

Więcej na ten temat

Opinie (8) 6 zablokowanych

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

  Warunkiem rozwoju jest skuteczne ojcostwo! (3)

  Historycznie rzecz biorąc, ojcowie nigdy nie byli tak niepewni swej roli jako płci, jak ma to miało miejsce za komuny. Od zawsze zdawali sobie sprawę z dwóch zadań, jakie mają do wypełnienia w rodzinach: mieli je ochraniać i utrzymywać. Wiedzieli dobrze, że są za to odpowiedzialni. Jeśli sto lat temu zdarzyło się komuś obrazić kobietę, z pewnością miał natychmiast do czynienia z jej mężem, który nie wahał się ani chwili przed zaryzykowaniem dla niej życia, jeśli było to konieczne. To, co dawał swej rodzinie pod względem materialnym, to, w jaki sposób stawał się w ich oczach "wielki" dzieląc się sobą - czyniąc siebie i (poprzez swój przykład) swoją rodzinę szkołą bycia dla innych - sprawiało mu niekłamaną radość. Było potwierdzeniem jego męskości - wiązało go z żoną i dziećmi, dawało poczucie dumy, realizowało go jako człowieka. Nie straszne mu były obowiązki, praca, brak snu, zmęczenie dopóki wiedział, po co tu jest, dopóki miał godność i wiarę. A w dobie totalitarnej ideologii kultu kobiet ojciec wiedział, po co tu jest? Po zabraniu nam godności uważając nasze pragnienia (często w sposób ironiczny) za zgorszenie, a nasze starania za głupstwo straciliśmy wiarę, co zaowocowało rezygnacją.

  Ludziom jest łatwiej przyznać osobom płci przeciwnej rolę głowy rodziny, funkcję związkową czy nawet premiera, niż "kochać ich aż do końca". A jednak św. Paweł zaklinał (Ef. 5:25-27). W latach PRL-u uprzedmiotowienie płci męskiej sprawiło, że Polacy pogrążyli się w marazmie. W podświadomości wielu z nas to czuło, że bałamutne ideologie doprowadzały nas do utraty inicjatywy; byliśmy coraz bardziej niewolni w tym totalitarnym państwie realnego socjalizmu i feminizmu. Na szczęście wiele się zmieniło, na lepsze! I widać też zaangażowanie współczesnych ojców.

  • 2 4

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

   powinni cię zbanować.

   • 1 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

   tylko czesciowo masz racje (1)

   to właśnie po 1992 rola facetów stała sie niejasna -prawa kobiet ,prawa dzieci ,prawa kotów .prawa psów i chomików dlugo dlugo nic i dopiero wtedy prawa męskiej czesci społeczeństwa .nagminne pokazywanie patologi i nachalne popieranie ruchow homo-feministycznych

   • 0 0

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

    Godność osoby ludzkiej podstawą w skutecznym leczeniu ciała i duszy

    Jesteś facetem, czy facetką?

    W Polsce postsowieckiej, gdzie wpływ komunistów, feministek, masonów i ludzi z lewicowymi poglądami jest ogromny można ludzi podzielić na MY i ONI, oczywiście uogólniając. Ja w tej swojej opinii ukazywałem relacje NASZE. W poruszanych przez Ciebie relacjach jest wg mnie sama prawda.

    Ale skupię się na relacjach w polskich rodzinach, w MY. Stwierdzenie, że kobieta jest godniejsza od mężczyzny było (i niestety w wielu związkach jeszcze jest) w sensie duchowym chorym urojeniem ludzi zniewolonych chorą ideologią kultu kobiet, w niejednej polskiej rodzinie ciągle obowiązującą.

    Co czwarte małżeństwo w Polsce się rozwodzi? Z czegoś to wynika. A może zasady wzajemnych relacji po prostu warto sobie zawczasu ustalić. "Naturalna segregacja płci" to feministek scenariusz na zniewalanie płci męskiej, nie tak to w naszych rodzinach powinno być. Ale w tym okazywaniu mężom szacunku chodzi mi o coś jeszcze. Posłużę się cytatem: Z niegdysiejszej męskiej godności pozostało upośledzenie i prymitywizm! Co się stało? Czy to tylko z własnej, nieprzymuszonej woli niektórzy z nas "zeszli na psy"?
    Zagubiona męskość i kryzys ojcostwa z czegoś wynikają. Wg mnie nie do końca mają rację twierdzący, że Polki potrafią kochać - owszem, uogólniając to kobiety młodego pokolenia tak, ale te zwłaszcza starszego pokolenia bardzo wiele żon szacunku, czci i czułości swoim mężom nie okazuje wcale. Dlatego może ja zaapeluję: Kobiety, okazujcie szacunek i cześć, i uwielbienie swoim ukochanym mężczyznom. Przekonacie się, że tak obdarowany będzie starał się Wam odwdzięczyć nie tylko współuczestnicząc w pracach domowych (gotowaniu, praniu czy prasowaniu).

    • 1 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

  gęba w kubeł i płać podatki. Olej dzieci - tak myśli nasz rząd

  zleconko, kredyty i tyranie na zmywaku w sopocie

  • 5 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

  zmaiast paradowac w zadusznych galeriach handlowych zabierac dzieci na spacery i na

  atrakcje na Świerzym powietrzu ..Dlatego własnie niedziela powinna byc wolna od handlu!!Skoro ludzie własnego rozumu niemaja to trzeba nimi pookierowac.I jestem pewny ze o wiele wiecej ludzi chciały by pracowac w niedziel własnie w atrakcjach które pomagaja innycm spedzac czas niz pracowac w dusznym sklepie przy sztczunym oswietleniu bez okien w galeri handlowej.Tymbardziej ze organizaowanie zajec dla dzieci i rodziców to przyjemnosc dodatkowo masz ztego jeszcze kase.

  • 4 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

  ci co przy korycie dadza sobie radę!?!!!!!!??

  a nam dajcie chowac dzieci tak jak chcemy , w rodzinnej milości i w bezpieczeństwie.
  wy , możecie uswiadamiać swoje pokolenia zaraz po narodzeniu , od naszych dzieci warrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra!!!!

  • 2 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Bądźmy w kontakcie - festiwal dla rodziców

  Unia Europejska zabrania używania określeń "mama" i "tata".................

  Pożądany model: dwóch wspaniałych panów wychowuje małego chłopczyka... lub dziewczynkę......... prawda, że to takie postępowe........

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie bądź bierny. Walcz o przyszłość swoich dzieci, wnuków.

  inni nie mogą za Ciebie podejmować decyzji.

  Nie ograniczaj się w źródłach informacji, wyrażaj swoje poglądy, aby nie było za późno!

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane