TV

ALLCON - Kamienice Malczewskiego 2 - Dzień Otwarty – 14 lipca 2018

1744 wyświetlenia 11 lipca 2018 (4 opinie)

ALLCON zgodnie ze swoimi zapowiedziami latem tego roku zrealizuje trzy kolejne budynki osiedla Kamienice Malczewskiego 2. Z tej okazji, 14 lipca na terenie inwestycji organizowany jest Dzień Otwarty. Zapisz się na Dzień Otwarty.

Więcej na ten temat

Opinie (4)

 • Jozin z bazin (2)

  Do d*py te jamienice

  • 9 1

  • Trzymajta mnie!!!

   • 0 0

  • lepiej na pekinie nie?

   ewentualnie na meksyku....

   • 0 0

 • yhy

  Kamienica – miejski budynek mieszkalny, murowany z cegły lub kamienia, przynajmniej jednopiętrowy. Kamienicą określa się zazwyczaj budynek stojący w zwartym szeregu innych domów, jeśli tak nie jest, to kamienica odróżnia się brakiem dużych okien na jednej z jej ścian (jest to związane z tym, że podczas budowy przewidywano w tym miejscu inny budynek lub taki budynek istniał, ale został wyburzony).

  Kamienice były podstawą miejskiego budownictwa mieszkaniowego od średniowiecza po drugą połowę XX wieku. Obecnie w Polsce kamienice buduje się zazwyczaj jako plomby do istniejących już pierzei, kwartałów lub w czasie odbudowy zniszczonych starych miast (ma to miejsce na przykład w Elblągu, Kołobrzegu, Stargardzie, Szczecinie, Głogowie, Olecku).

  Murowany dom miejski lapideae pojawił się w Polsce wraz z osadnikami niemieckimi. Wcześniej były tu tylko zamki, klasztory, drewniane dwory, karczmy i chałupy. Według autora „Krótkiej nauki budowniczej” z roku 1659 nigdzie, tylko przy mieście i to wielkim, cegły nie dostaniesz, jako rzeczy drogiej i kosztownej... Jeszcze do XVIII wieku można było zauważyć obok wielkich i małych kamienic w Krakowie i Poznaniu „lepianki z chrustu plecione, kurne”. Określenie występuje od XV wieku, jest ono specyficzne dla Polski.

  Mieszkania w kamienicach są przeważnie droższe i większe niż w przypadku tych w wielkiej płycie.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane